Święto Konstytucji 3 maja w Radzionkowie

Delegacja RTSKW dniu 3 Maja 2011 r. na Forum Miejskim w Radzionkowie przed pomnikiem Powstańców Śląskich odbyły się uroczystości składania wiązanek z okazji  220 rocznicy ogłoszenia Konstytucji 3 Maja, zaś dzień wcześniej była 90 rocznica wybuchy III zwycięskiego Powstania Śląskiego.

Na zawsze wierni ojczyźnie.3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788 r. 

Uroczystości zorganizowane przez Burmistrza Miasta pomimo zimna i deszczu zgromadziły garstkę mieszkańcówOddajemy hołd naszym przodkom. Radzionkowa. Rozpoczynając o godz. 9 burmistrz przywitał wszystkich obecnych m.in. przedstawicieli Rady Miasta, starostę Powiatu Tarnogórskiego, posła na sejm RP dr Tomasza Prezes RTSK na czele delegacji.Głogowskiego, radnych gminnych i powiatowych oraz lokalne oragnizacje pozarządowe. W imieniu zarządu i członków RTSK udział  wzięli: przewodniczący Pan Paweł Bomba, Adam Sznajder oraz Krzysztof Banek, którzy złożyli wiązankę kwiatów.

Takie świeta jak to najlepiej udowadniają, że mimo czasami toczących się sporów na różnych frontach, można wspólnie oddać hołd naszym bohaterom. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.