KSZO lepsze od Ruchu

Z przebiegu spotkania widać było, że bardziej na zwycięstwie w tym meczu zależało broniącej się przed spadkiem do II ligi drużynie KSZO. Gospodarze, aby realnie myśleć o pozostaniu w I lidze musieli sobotni mecz wygrać. Spotkanie lepiej rozpoczęli nasi piłkarze, jednak pierwsza groźna sytuacja, którą stworzyli sobie gospodarze udokumentowana została bramką.

W tygodniu poprzedzającym spotkanie Ruchu Radzionków w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO piłkarze „Cidrów” wydali oświadczenie, w którym zakomunikowali, że jeżeli ich sytuacja finansowa nie ulegnie poprawie to rozważają nie wzięcie udziału w kolejnych meczach ligowych. Nie wiadomo co zdarzyło się w sobotę rano w budynku klubowym, jednak piłkarze postanowili, że na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego pojadą. Niemniej jednak sprawy pozasportowe na tyle wpłynęły na formę piłkarzy, że Ci ulegli drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęli nasi piłkarze, jednak pierwsza groźna sytuacja, którą stworzyli sobie gospodarze udokumentowana została bramką. Po rzucie rożnym do bramki Skorupskiego piłkę skierował Trzeciakiewicz. Kolejne minuty, to ciągłe ataki piłkarzy KSZO, którzy tylko dzięki dobrym interwencjom bramkarza i obrońców Ruchu nie zdobyli kolejnych bramek. Po przerwie przewagę znowu osiągnęli gospodarze. Najpierw po raz kolejny „Cidry” uratował Skorupski, a następnie Rzepka po raz drugi wybił piłkę z pustej bramki. Radzionkowianie również stworzyli sobie kilka okazji podbramkowych, jednak nie przyniosły one zmiany rezultatu. Ponadto w kilku kontrowersyjnych sytuacjach pod bramką gospodarzy arbiter spotkania nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla „Cidrów”. W 61 minucie Vahan Gevorgyan trafił w poprzeczkę, jednak pięć minut później już się nie pomylił i podwyższył wynik spotkania na 2:0. W ostatnich fragmentach spotkania pomimo okazji z jednej i drugiej strony wynik spotkania już nie uległ zmianie. Ruch mecz kończył w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Jana Beliancina, za faul na wychodzącym na czysta pozycję Gevorgyanie.

Piłkarze „Cidrów” ponieśli dzisiaj dziesiątą porażkę w tym sezonie, nie spowodowało to jednak spadku w tabeli. Ruch nadal zajmuje szósta pozycję z dwoma punktami przewagi nad siódmą Bogdanką Łęczna.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Ruch Radzionków 2:0 ( 1:0 )

Michał Trzeciakiewicz 11, Vahan Gevorgyan 66

KSZO: Dymanowski – Stachurski, Kardas, Kolarov, Czarnecki – Bzdęga (87’Cieciura), Trzeciakiewicz (90’Persona), Wolański, Skórnicki (78’Mąka), Pavlović, Gevorgyan.

Trener: Czesław Jakołcewicz

Ruch R.: Skorupski – Trzcionka, Szymura, Rzepka, Kaciczak (77’Michał Mak)– Przybecki, Foczmańczyk, Beliancin, Rocki, Jarka (46’Cieluch) – Świątek. Trener: Artur Skowronek

Sędziował: Siedlecki(Warszawa).

Żółte kartki: Stachurski, Kolarov – Rocki, Świątek

Czerwona kartka: Beliancin