W służbie organizacji

Koniec z pieczeniem własnych interesów na ognisku RTSK – taki wniosek płynie ze środowego spotkania w Remizie z 18 maja 2011. Członkowie RTSK spierali się, czy można dopuścić, by po raz kolejny ktoś spoza organizacji wykorzystywał imprezę RTSK do promocji własnej osoby. Prezes Paweł Bomba jasno wyraził swą opinię, że najpierw należy zrobić coś pożytecznego dla organizacji, by później osiągać własny sukces, a nie na odwrót.

We spotkaniu wziął udział były wieloletni radny RTSK Henryk Dolibog. Doświadczony działacz przypomniał, że RTSK od początku była organizacją zrzeszającą osoby o bardzo różnych poglądach politycznych, których łączył wspólny – w gruncie rzeczy prosty program dla miasta. Dziś, zdaniem pana Henryka, RTSK również powinno być otwarte na ludzi wszelkich orientacji.

Działacze przekazali informacje o postępujących pracach nad tradycyjną majówką RTSK na Rojcy. Imprezę wsparło wiele firm (za niedługo zostanie opublikowana lista), dlatego budżet jest już niemal skompletowany. Festyn odbędzie się w ostatni weekend maja. Wszyscy fundatorzy nagród są mile widziani. Prezes zwrócił uwagę organizatorom, by wśród anonsowanych sponsorów imprezy nie zabrakło Urzędu Miasta, który przekazał 1 tys. zł na majówkę.

Poruszono temat budowy ul. Księżogórskiej, na który pozyskano 4 mln zł z unijnej kasy. Henryk Dolibog poradził radnym RTSK, aby ustalili, co właściwie oznacza „I etap” inwestycji, gdyż w pierwotnym planie imały być bodaj trzy etapy. 

Na koniec ciekawostka. Jeżeli ktoś pomyślał, że osobą podpisana pod niedawnym komentarzem jako „Urząd Miejski i Kościółjest postacią fikcyjną, to zdecydowanie się mylił. Pan Piotr, autor wpisu na naszej stronie, pojawił się ok. godz. 18 w Remizie, aby bezpośrednio wyrazić swoje zdecydowane negatywne stanowisko o obecnym „zarządzie” gminy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.