Sądny czas dla Ruchu

Co dalej z 1 ligą w Radzionkowie?W dniu dzisiejszym po raz pierwszy swoje posiedzenie ma komisja licencyjna ds. klubów piłkarskiej I ligi. My kibice radzionkowskiego Ruchu z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie, gdyż właśnie w gabinetach PZPN – u, a nie na boisku będą się ważyć losy „Cidrów” w tym sezonie.

Na werdykt o przyznaniu licencji dla poszczególnych klubów komisja ma siedem dni. W przypadku odmowy przyznania prawa gry w I lidze w przyszłym sezonie, kluby mają kolejny tydzień na odwołanie i uzupełnienie brakujących dokumentów. Po kolejnych siedmiu dniach komisja odwoławcza podejmuje ostateczną decyzję. Zatem najpóźniej w przyszły czwartek będziemy wiedzieli czy Ruch otrzymał licencję, jeśli nie to będziemy mieli dwa tygodnie nerwowego oczekiwania na końcowy rezultat batalii licencyjnej.

Wymogi są dość rygorystyczne, jak mówi Jan Popiołek, przewodniczący komisji licencyjnej PZPN ds. klubów pierwszoligowych, jeśli kluby nie będą spełniać wytycznych zawartych w uchwale dotyczącej przyznawania licencji to pożegnają się z I ligą.

Ruch podobnie jak większość drużyn z I ligi ma problem z infrastrukturą oraz finansami. W ubiegłym sezonie Ruch został objęty nadzorem infrastrukturalnym, co skutkuje m.in. tym, iż po zakończeniu sezonu na Narutowicza musi być zadaszonych kolejnych 400 siedzisk. Ponadto problem jest również z wymaganym przepisami obiektem na dwa tysiące ludzi, gdyż ciągłe zastrzeżenia co do bezpieczeństwa na stadionie zgłasza policja.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to nie od dziś wiadomo, że klub ma notoryczne problemy z systematycznymi wypłatami dla zawodników i sztabu szkoleniowego. Jak powiedział dla dziennika „Sport” sekretarz klubu Wojciech Cieszyński – klub dostał gwarancję od władz Radzionkowa, że o kolejny rok została przedłużona umowa reklamowa, a także nie ulegnie zmianom dotychczasowy system stypendiów dla piłkarzy.

Pozytywem w wniosku Ruchu, jest spełnienie wymogu dotyczącego posiadania przynajmniej czterech drużyn młodzieżowych, gdyż klub obecnie prowadzi siedem takich zespołów.

Jeśli w tym roku jakimś cudem otrzymamy licencję, to przyszłym będzie to dużo trudniejsze, gdyż jak mówi Jan Popiołek w przyszłym sezonie dojdą m.in. takie nowinki jak: oświetlenie boiska głównego, podgrzewana murawa i co najmniej dwa boiska treningowe (w tym jedno z sztuczną nawierzchnią) – rzeczy obecnie dla Naszego klubu nieosiągalne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.