Przegrali z autsajderem

Kibice znów czekają na zwycięstwo.Ruch Radzionków przegrał w sobotę  na własnym boisku z rozpaczliwie broniącym się przed spadkiem Dolcanem Ząbki 1:0. Tym samym podopieczni Artura Skowronka nie strzelili bramki w czwartym kolejnym spotkaniu z rzędu zdobywając w nich zaledwie jeden punkt.

Od początku spotkania na świecącym pustkami obiekcie przy Narutowicza jak na dłoni było widać komu bardziej zależy na odniesieniu zwycięstwa. Piłkarze z Mazowsza musieli w Radzionkowie wygrać, aby zachować i tak niewielkie szanse za utrzymanie się w I lidze. Zadanie to wydawało się jeszcze trudniejsze do osiągnięcia po czerwonej kartce dla Michała Zapaśnika, którą obejrzał za faul taktyczny już w 15 minucie. Jednak jak się później okazało, sytuacja ta podziałała bardziej demobilizująco na piłkarzy… Ruchu. W 29 minucie po błędzie Marcina Kowalskiego, strzałem z ostrego kąta Skorupskiego pokonał Damian Świerblewski. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, mimo że sam strzelec mógł zdobyć jeszcze co najmniej jedną bramkę. Radzionkowianie za to razili nieskutecznością. Swoje sytuacje zmarnowali m.in. Rzepka (nie trafiając do siatki z 4 metrów) oraz Jarka (strzelając wprost w bramkarza rywali).

Radzionkowianie przegrali drugi z rzędu mecz na własnym stadionie. Obecnie z czterdziestoma punktami zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostały zaledwie cztery kolejki, wiec czarny scenariusz jest na szczęście mało prawdopodobny, jednak miejsce poza pierwszą dziesiątką na koniec sezonu i tak będzie na pewno rozczarowaniem dla kibiców.

Ruch Radzionków – Dolcan Ząbki 0-1 (0-1)
0-1 – Świerblewski, 29 min

Ruch: Skorupski – Rzepka, Niewulis (68. Mróz), Szymura, Kowalski – Mateusz Mak (46. Świątek), Beliancin, Giel, Rocki – Michał Mak (46. Jarka), Foszmańczyk.

Dolcan: Humerski – Hirsz, Korkuć, Unierzyski, Wróbel, Bazler, Koziara (90. Dadacz., Kosiorowski, Zapaśnik, Świerblewski (86. Osłowski), Buśkiewicz (77. Chałas).

Żółte kartki: Giel, Niewulis – Osłowski, Humerski.
Czerwona kartka Zapaśnik (15. za faul taktyczny).