Ruch utrzymał się w I lidze

Ruch Radzionków zwyciężając w Wodzisławiu z … Piastem Gliwice 1:0 na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie utrzymanie w I lidze. Mimo, iż przez cały sezon Ruch plasował się w górnej połówce tabeli, to jednak po czterech meczach bez zwycięstwa sytuacja zespołu była nieciekawa.

Mecz, jak na pojedynek derbowy przystało, był zacięty i wyrównany. Optyczną  przewagę osiągnęli gospodarze, z konieczności rozgrywający swoje mecze w Wodzisławiu, jednak to radzionkowianie w 45 minucie zadali decydujący cios po strzale z dystansu Michała Maka.

Wcześniej kilka sytuacji zmarnował brat bliźniak Michała – Mateusz. Po przerwie Piast stworzył sobie kilka okazji do zmiany rezultatu, jednak albo dobrze interweniował Łukasz Skorupski, albo na drodze piłkarzy Piasta stawali nasi obrońcy. W jednej z sytuacji pod bramką Ruchu kontuzji (jak się później okazało złamania małego palca) doznał golkiper „Cidrów”. Również zmiennik Skorupskiego, debiutujący po powrocie do Ruchu Marcin Suchański nie dał się pokonać piłkarzom Piasta. W drugiej odsłonie Ruch ograniczył się jedynie do kontr, z których jednak niewiele wynikało.

Radzionkowianie mają na swoim koncie czterdzieści trzy punkty i aktualnie zajmują siódmą pozycję w tabeli. Ruch zagra w przyszłym sezonie w I lidze…. chyba, że decyzja komisji licencyjnej będzie inna.

25 maja 2011, 18:00 – Wodzisław Śląski

Piast Gliwice – Ruch Radzionków 0-1 (0-1)
0-1 – Michał Mak, 45 min

Piast: Kozik – Lewczuk, Matras, Klepczyński (64. Buryan), Krzycki – Podgórski, Sielewski (46. Urban), Zganiacz, Gamla, Smektała – Iwan.

Trener: Marcin Brosz.

Ruch: Skorupski (70. Suchański) – Mróz (74. Szymura), Rzepka, Beliancin, Kaciczak – Balat, Foszmańczyk, Michał Mak, Mateusz Mak – Rocki (62. Łopuch), Świątek.

Trener: Artur Skowronek.

Żółte kartki: Krzycki, Zganiacz – Balat.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).