Ruch znów przegrywa

Ruch Radzionków przegrał Wartą Poznań 1:0 ponosząc tym samym czwartą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie, a jeszcze dwa miesiące temu „twierdza” Radzionków była nie zdobyta.

Z przebiegu sobotniego spotkania to Ruch bardziej zasłużył na zwycięstwo jednak w futbolu wygrywa ten kto zdobędzie więcej goli, a nie ten kto stworzy sobie więcej sytuacji do jej zdobycia. Skuteczniejsi okazali się piłkarze z Wielkopolski, którzy pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Marcina Suchańskiego oddali dopiero w 80 minucie spotkania.

Radzionkowianie zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, jednak nie do pokonania tego dnia był golkiper Warty Andrzej Bledzewski. Dogodne sytuacje kolejno marnowali: Mateusz Mak, Michał Mak, Dawid Jarka, Damian Kaciczak, Tomasz Foczmańczyk, Piotr Giel. Po naporze gospodarzy w ostatnich dziesięciu minutach do słowa doszli poznaniacy, którzy po jednej z nielicznych sytuacji i strzale w krótki Wojciechowskiego objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Tym samym Ruch przegrał trzecie z rzędu spotkanie na własnym stadionie i obecnie z czterdziestoma trzema punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli I ligi. Do końca sezonu pozostały jeszcze tylko dwie kolejki spotkań.

Ruch Radzionków – Warta Poznań 0-1 (0-0)
0-1 – Wojciechowski, 84 min

Ruch: Suchański – Niewulis, Rzepka, Beliancin, Kaciczak – Michał Mak, Balat (72. Paweł Giel), Cieluch (75. Piotr Giel), Foszmańczyk – Mateusz Mak – Jarka.

Trener: Artur Skowronek

Warta: Bledzewski – Ngamayama, Jasiński, Otuszewski (61. Iwanicki), Kieruzel – Scherfchen, Marciniak (61. Wojciechowski), Magdziarz, Reiss – Gajtkowski (77. Białożyt), Zakrzewski.

Trener: Bogusław Baniak

Żółte kartki: Balat, Michał Mak – Marciniak, Scherfchen, Ngamayama, Kieruzel.
Czerwona kartka Ngamayama (druga żółta).
Sędziował Artur Radziszewski (Warszawa).