Malownicze pagórki i zagruzowany lasek

Na skraju Radzionkowa.Żabie doły.Do terenu Ciepłowni Radzionków oraz strefy przemysłowej Rojcy przylega przestrzeń składająca się z małego drzewostanu, kilku oczek wodnych i pagórkowatych łąk. Wprawdzie jest to typowy teren pogórniczy, ale czystość oczek wodnych na tle Księżej Góry wskazywałaby, że oprócz niewielkiej grupy mieszkańców Rojcy prawie nikt nie zagląda w to interesujące miejsce.

Dobre pomysły...Oczka wodne i łąki w zielonej enklawie „ochranianej” przez silnie zdegradowaną strefę przemysłową charakteryzują się niewielkim stopniem ingerencji człowieka, nie licząc całkowitego przekształcenia terenu przez górnictwo. Niestety, część drzewostanu została zasypany stertami odpadów i śmieci prawdopodobnie w czasie Niepotrzebne wypalanie trawy.budowy ciepłowni. Pomiędzy drzewami wysypano parę ton gruzu. W tym obszarze gleby wyrastają wyłącznie pokrzywy. Gdzieniegdzie porzucono butelki i opakowania wyrobów przemysłowych datowanych na lata osiemdziesiąte, np. szampon „Uroda”. Drzewostan obok przedłużenia ul. Nieznanego Opuszczony las to miejsce dla twardzieli.Żołnierza można nazwać zagruzowanym laskiem. W tym miejscu czas zatrzymał się ponad 20 lat temu. Z zgruzowanym laskiem jest jeszcze jeden problem – nie wiadomo, czy oprócz Radzionkowa praw do niego nie będą zgłaszać także Piekary Śląskie.

Szampon jak z filmu "Miś".W najwiekszym oczku wodnym możemy spotkać miniaturowe czarne rybki, ogromną ilość jasnozielonych żab i niebagatelnych rozmiarów węża sięgającego niemal metr długości. Część oczek całkowicie wyschła. Chodząc po glebie wysniętych oczek można odczuć, że jest tak miękka, że wciskające się w ziemię Którędy do Radzionkowa?stopy sprawiają wrażenie, jakbyśmy zaraz mieli zapaść się do wewnątrz.

Musiały być skarby pod ziemią

 Wysokie i gęste pokrzywy - lepiej nie przechodzić bez spodni. Polny krzyż Księżniczka przemieniona w żabę? :-) Mityczna brama radzionkowska?

Miasto schowane

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.