4 czerwca powraca etos RTSK i niezależnego Radzionkowa

4.06.2011 r. to dla naszego kraju ważna data – symbol przemian które zmieniły i odmieniły nasz Kraj. To był rok, w którym swoją szansę na swoją samorządność i swoje społeczeństwo obywatelskie miał Radzionków, a właściwie jego mieszkańcy. Mieszkańcy Radzionkowa tą szansę wykorzystali. Szkoda że dzisiejsze władze naszego miasta nie chcą o tym pamiętać i odpowiednio to ważne wydarzenie uczcić.

Natomiast bardzo skrupulatnie i z odpowiednią pychą potrafią dbać o promocję swoich sukcesów. W naszym mieście, nasze władze nie potrafią wnieść się na poziom bez podziałów i uprzedzeń, by zadbać o popularyzację historycznych wydarzeń Radzionkowa, które dotyczą drogi do samorządności i społeczeństwa obywatelskiego i dotyczą ludzi którzy z wielka determinacja doprowadzili do naszej samorządności. Kto nie dba o swoją historie i jej nie umacnia wśród społeczeństwa i jego młodej części, ten zatraca swoje korzenie i te wartości, dzięki którym istnieje dzisiejsza rzeczywistość.

To my musimy pamiętać o tych wydarzeniach 1989 roku, w którym powstała idea powołania do życia RTSK i rozpoczęła się długa droga do samorządności, to my musimy pokazywać te wydarzenia i tych ludzi którzy ta samorządność stworzyli tj. Z. Tobor, G. Jochlik, H. Dolibog, B. Dembiński, J.Odrobiński, J. Hajda, R. Posmyk, P. Bomba, GKS Ruch Radzionków itd – tu można wymienić wszystkie nazwiska założycieli RTSK. To dzięki tej organizacji i dzięki tym ludziom mamy dzisiaj wolny Radzionków i społeczeństwo obywatelskie.

Zarząd RTSK na najbliższym zebraniu podejmie uchwałę w tej sprawie. Więcej informacji w czerwcowym Głosie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.