Porażka w oczekiwaniu na licencję

Dojechali i zagraliNa sobotnie spotkanie z Górnikiem Łęczna piłkarze radzionkowskiego Ruchu wyjechali autokarem w dzień meczu i na dobrą sprawę w ogóle z niego nie wyszli. Po słabym spotkaniu podopieczni Artura Skowronka ulegli Bogdance Łęczna 3:0.

Ruch zagrał bez kilku podstawowych zawodników (m.in. powołanych do reprezentacji Polski U – 20 Miłosza Przybeckiego i Kamila Szymury), jednak to  z pewnością nie tłumaczy bezbarwnej gry piłkarzy „Cidrów” w tym spotkaniu. Słabą postawę naszych piłkarzy obserwujemy już od początku rundy wiosennej, a po zapewnieniu sobie utrzymania w I lidze w poczynaniach zespołu widać brak motywacji do odnoszenia kolejnych zwycięstw.

Ruch z czterdziestoma trzema  punktami zajmuje obecnie dziewiątą lokatę w tabeli, bez szans na jej poprawę. Do zakończenia sezonu pozostało jedno spotkanie, w którym radzionkowianie podejmować będą drużynę, która w przyszłym sezonie walczyć będzie z najlepszymi w kraju czyli Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Jednak co ważniejsze w tym sezonie nastąpi dokładnie za tydzień, a więc 14 czerwca. Wtedy to ma zapaść decyzja komisji licencyjnej dotycząca przyznania licencji poszczególnym klubom I ligi. Do tej pory prawo gry w przyszłym sezonie otrzymało sześć klubów:

 Bogdanka Łęczna, Dolcan Ząbki, Piast Gliwice, Warta Poznań, MKS Kluczbork i spadkowicz z ekstraklasy Arka Gdynia. Jeżeli dla decyzja będzie negatywna, rozpocznie się procedura odwoławcza. Tak czy inaczej dla Ruchu Radzionków sezon nie skończy się już w najbliższą sobotę, lecz potrwa co najmniej do wtorku.

Bogdanka Łęczna – Ruch Radzionków 3-0 (1-0)
1-0 – Peszir, 22 min
2-0 – Nowak, 48 min
3-0 – Nildo, 78 min

Łęczna: Giertl – Sasin, Sołdecki, Magdoń, Zasada – Ricardinho (86. Michalak), Nikitović, Nowak, Zagurskas (60. Nildo), Kaczmarek (75. Nazaruk) – Peszir.

Trener: Mirosław Jabłoński.

Ruch: Suchański – Trzcionka, Niewulis, Rzepka, Kaciczak – Michał Mak, Beliancin, Paweł Giel (76. Piotr Giel), Mateusz Mak, Cieluch (76. Gajewski) – Jarka.
Trener: Artur Skowronek.

Żółte kartki: Magdoń, Nildo – Rzepka, Michał Mak.
Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 600

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.