Muzeum Chleba w RMF FM

Jeśli ktoś słuchał w niedzielne przedpołudnie radia RMF FM mógł się bardzo pozytywnie zdziwić. Dlaczego ? Bo w ramach cyklu „Swoją drogą” program gościł w tym dniu w Radzionkowie, dokładniej w Muzeum Chleba.

Program miał bardzo fajna oprawę, gospodarz Muzeum, założyciel i kustosz w jednej osobie Pan Piotr Mankiewicz wyczerpująco udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez jedną z dziennikarskich gwiazd radia Panią Martę Grzywacz. Rozmowa, która wiadom jak to w radiu przeplatana była muzyką i faktami dotyczyła samej idei powstania muzeum tego typu – jedynego w Polsce, zamiłowania Pana Piotra do starych maszyn i urządzeń piekarniczych oraz misji tego miejsca jakie pełni. Muzeum, jak mówił Pan Piotr Mankiewicz to coś więcej niż tylko miejsce gdzie można pooglądać te stare rzeczy dot. pierkarnictwa, to miejsce gdzie można nabrać jeszcze większego szacunku do chleba. 

Dzięki tej wizycie o Radzionkowie znów jest głośno, a Muzeum, które ma również charakter oświatowy gdyż najliczniej odwiedzane jest przez dzieci i młodzież szkolną znów mogło zaprezentować swoją bogatą ofertę. 

Przypomnijmy, że Muzeum Chleba w Radzionkowie powstało 26.04.2000 r., a na uroczystości otwracia byli znakomici przedstawicele władz miejskich, wojewódzkich a także centralnych. Po odzyskaniu przez Radzionków praw miejskich 1 stycznia 1999 r. było to jeden z pierwszych impulsów miasta do otwierania się na różne kierunki promocji aby przyciągać ludzi spoza Radzionkowa do odwiedzenia go, a także pokazania tego kreatywnego myślenia jego mieszkańców na przykładzie Pana Piotra.

Panu Piotrowi Mankiewiczowi oraz całemu Muzeum Chleba przez niego kierowanemu przy tej okazji życzymy dalszych sukcesów i więcej tak pięknych programów z udziałem Muzeum. Wszytskiego dobrego !

Więcej o Muzeum Chleba na stronie http://www.muzeum-chleba.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.