54 Pielgrzymka na Jasną Górą przeszła do historii

30 lipca 2011 r. zakończyła się 54 piesza Pielgrzymka na jasnogórskie wzgórze do Matki Boskiej Częstochowskiej. Zgodnie z zapowiedzią ruszyła 26 lipca o 8:30 z parafialnego kościoła św. Wojciecha. Prognozy pogody już od paru dni nie dawały złudzeń – miało lać, ale to zawsze tylko prognoza a przecież po to się pielgrzymuje, żeby coś od siebie dać, zaofiarować.

Pierwszy dzień minął bardzo szybko, pogoda dopisała i po godz. 17 zawitaliśmy do Woźnik, skąd drugiego dnia pielgrzymki wyruszyliśmy na Jasną Górę. Tego dnia znów nie padało, powoli dawał się w znaki 2 dzień pielgrzymowania, zawsze jest to odcinek dłuższy odmienny bo nie idzie się lasami tylko asfaltem, ruch na ulicach większy. Nasz ks. Bartek Cieślak znakomicie prowadził przez cały czas pielgrzymkę dlatego droga mijała bardzo szybko i bardzo miło. Wśród uczestników nie zabrakło ks. Ireneusza Bracha, naszych sióstr zakonnych oraz przyjaciół z zagranicy. Kulminacyjnym punktem był jak zawsze dzień radzionkowski. Droga krzyżowa, msza św. w kaplicy cudownego obrazu i nieszpory zgromadziły ponad tysiąc osób, oprócz pieszych pielgrzymów przybyły ich rodziny i nie tylko, autami, autokarami czy pociągiem. Drogra powrotna mijała równie szybko jak do Częstochowy i po 2 nocy spędzonej gościnnie w Woźnikach, przed godz. 17 w sobotę 30 lipca weszliśmy do Radzionkowa gdzie czekały nasze rodziny, przyjaciele i znajomi. Mimo złych prognoz przez cała pielgrzymkę nie padało a to dowód na to, że tam „u góry” nad nami  opatrznośc czuwała.

Za rok jubileuszowa 55 pielgrzymka. Z tego miejsca kieruję pozdrowenia do wszystkich współpielgrzymów tegorocznej pielgrzymki.

Krzysztof Banek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.