Ruch wygrał z liderem

Piłkarze radzionkowskiego Ruchu sprawili kibicom miłą niespodziankę pokonując w sobotę drużynę Bogdanki Łęczna.

Podopieczni Artura Skowronka w pierwszych dwóch kolejkach nowego sezonu zdobyli zaledwie jeden punkt, co na pewno nie stawiało ich w roli faworytów meczu z niepokonaną do tej pory drużyną Bogdanki Łęczna. Mocno przebudowana i odmłodzona drużyna Ruchu Radzionków pokazała charakter i ograła Bogdankę 2:0. Wynik otworzył już w 9 minucie spotkania zaledwie 19-letni obrońca Bartosz Kopacz. Rezultat ten utrzymał się do przerwy. Wkrótce po wznowieniu gry bramkę dla Ruchu zdobył „radzionkowski wieżowiec” – Marcin Krzywicki. Radzionkowianie wynik ten dowieźli do końca pomimo kilku dogodnych okazji. Tym samym „Cidry” odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, tym cenniejsze, że zdobyte na ciężkim terenie w Łęcznej, gdzie na pewno jeszcze nie jedna wyżej notowana drużyna straci punkty. Kibice, którzy oglądali to spotkanie za pośrednictwem Internetu na pewno nie mogą narzekać, zwłaszcza jeśli chodzi o wynik.

Radzionkowianie mogą zatem ze spokojem przygotowywać się do derbowego spotkania z GKS – em Katowice, które odbędzie się w najbliższą sobotę na stadionie przy Narutowicza.

Bogdanka Łęczna – Ruch Radzionków 0-2 (0-1)
0-1 – Kopacz, 9 min
0-2 – Krzywicki, 51 min

Bogdanka: Prusak – Ninković, Sołdecki, Magdoń, Pielorz – Kusiak (56. Zuber), Nikitović, Łuczak (46. Jhonatan), Renusz (56. Pesir) – Nildo, Nakoulma.

Trener: Piotr Rzepka

Ruch: Suchański – Otwinowski, Kowalski, Kopacz, Kaszowski – Michał Mak (65. Mateusz Mak), Paweł Giel, Giesa (83. Mróz), Rocki – Cieluch, Krzywicki (72. Skrzypczak).
Trener: Artur Skowronek

Żółte kartki: Paweł Giel, Rocki.