Prezes Wojciechowski zagości na Narutowicza?

W środę wieczorem odbyło się losowanie 1/16 Pucharu Polski. Los sprawił, że Ruch Radzionków zmierzy się z Polonią Warszawa. Oznacza to, że na stadion przy ul. Narutowicza w Bytomiu – Stroszku zawita najprawdopodobniej najbardziej ekcentrycnzy prezes w Polsce czyli Józef Wojciechowski.

Los nie był łaskawy dla Radzionkowian, gdyż już w tej fazie rogrywek przyjdzie im się zmierzyć z jednym z kandydatów do zdobycia tego trofeum. „Cidry” w poprzendiej rundzie wyeliminowali po dogrywce drugoligowego Sokoła Sokółka, natomiast stołeczna Polonia dopiero od tej rundy rozpocznie udział w rozgrywkach o Puchar Polski. Mecze 1/16 Pucharu Polski odbędą się w dniach 20 – 22 września.

Rywal jest napewno bardzo wymagający, jednak „Puchar tysiąca drużyn” już nie raz przynosił spore sensacja, zwłaszcza, że niektóre czołowe drużyny traktują pucharowe mecze nieco po macoszemu, wystawiając w nich często „drugi garnitur” . Między innymi w tym należy upatrywać szans „żółto-czarnych” na pozytywny rezultat. Poza tym należy mieć nadzieję, że Ruch Radzionków powtórzy sukces z sezonu 1997/1998 kiedy to w doszedł do ćwierćfinału, eliminując po drodze m.in. Ruch Chorzów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.