TURBO w Radzionkowie

młodzi RTSK27.08.2011 r. to dzień długo wyczekiwany przez fanów rocka w naszym mieście. „Dobry Rock Europo” pojawił się pierwszy raz w naszym mieście i na pewno nie ostatni. Ale od początku. Impreza zaczęła się stosunkowo wcześnie w upalny dzień, warunki aż za dobre możnaby rzec. Koncert poprowadzili razem Krzysiek Banek z RTSK2020 oraz Wojtek Małota – woklista zespołu CODA.
Około 16:30 zebrało się już kilkanaśćie osób i cały sztab organizatorski wokół CK Karolinki i wtedy nastąpiło to na co czekaliśmy. 

Rozpoczęła się impreza, która jak później się okazało nabrała rumieńców. Na początku o 16:30 Heath,17:30 Toonel, 18:30 MyOwnFreedom, 19:30 Another world, 21:00 Turbo. Pierwszy zespół mówi się, że ma się najlepiej bo perfekcyjne podłączony od razu dał czadu. Przypomnijmy, że na basie zagrał znakomicie nasz mieszkaniec Kuba Pietryga. Mimo, że krótko grają pokazali się wkładają w swój występ dużo serca. Kolejnym zespołem był Toonel – chłopaki z Tarnowskich Gór grają ze sobą od wielu lat z małymi  i większymi przerwami, zagrali nieco lżej bo blues rocka. W trakcie ich wystepu do Radzionkowa zjeżdzą się coraz większa liczba fanów, którzy przysłuchują sie kolejnym kapelom w oczekiwaniu na TURBO. Po ich występie przyszedł czas na MyOwnFreedom – zagrali progresywnego rocka. W czasie kiedy grali niepostrzeżenie na Plac JPII wjechał busik z przyciemnionymi szybami a w nim gwiazda wieczoru TURBO, która szybko po rozładunku sprzętu zawitała na backstage, gdzie w „VIP roomie” mogli spokojnie wypocząć po cieżkiej i długiej podróży ze stolicy Wielkopolski.
Kolejna ekipa to Another World. Młoda ekipa złożona z ludzi z Kalet i Tarnowskich Gór porwała publiczność. Werdyktem jury w skład, którego wchodzili ludzie z RTSK2020 tj. Klaudiusz Jania, Dawid Dzionsko, Krzysztof Banek, Anotni Tomczyk,  następnie Wojciech Małota i lider TURBO Wojciech Hoffman gitarzysta  Michał Rupik otrzymał gitarę ufundowaną przez radnego powiatowego Józefa Korpaka. Zespół otrzymał również pamiątkowa statuetkę ufundowaną przez Posła Tomka Głogowskiego.
Wreszcie nadszedł ten moment i po instalacji swoich sprzętów TURBO zaczęło swój koncert. Ludzie przed Karolinką, których ciągle przybywało mogli usłyszeć kilkanaście utworów z najlepszych lat tego zespołu.
Z rozmów zakulisowych TURBO bardzo sobie chwaliło radzionkowską publiczność, miejsce i koncert z pewnością długo będą pamiętać. A my dziękowaliśmy im, że uświetnili nasz Koncert swoim występem.

W tym miejscu dziękujemy serdecznie Wszystkim zespołom, które zagrały na Koncercie, liczymy, że spotkamy się w przyszłości na jeszcze nie jednej imprezie. Dzięki wielkie dla tych którzy tą cała imprezę przygotowali: Piotr Hajda,  Dawid Dzionsko, Wojciech Małota, Adam Sznajder, Wojciech Tobor, Karol Pietryga, Krzysztof Banek, Adrian Ciba, Leszek Glogusz, Krzysztof Tobor, Grzegorz Bylica, Antoni Tomczyk a w szczególności prezesowi RTSK Pawłowi Bombie.

Oragnizatorem było Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno – Kultularne

Współorganizatorzy: radny powiatowy Józef Korpak oraz Poseł Dr Tomasz Głogowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.