Wandalizm – zniszczono banner na Rojcy

Policja w Radzionkowie czeka na zgłoszenia osób, które widziały, jak niszczono banner wyborczy lokalnego kandydata na posła znajdujący się na rogu Kużaja i ks. Pawlaka. Kto mógł pociąć wiszący na płocie banner, który prezentował znanego mieszkańca Radzionkowa? Uszkodzenie reklam kandydatów różnych partii w kilku miejscach Radzionkowa wskazuje na możliwość działania osób zaangażowanych w kampanii wyborczej.

Banner znajduje się na Rojcy, w dosyć ruchliwym miejscu obok kościoła NMP. Osoby, które coś wiedzą, mogą zgłaszać informacje bezpośrednio na komisariat przy ul. M. Oświęcimia. Policja posiada ogólny nakaz pilnowania reklam wyborczych, których niszczenie nie wpisuje się do kategorii czynów o niskiej szkodliwości. Inna klasyfikacja czynu wynika z faktu trwającej kampanii wyborczej, w czasie której reklamy wyborcze odgrywają ważną rolę.

Do podobnych dewastacji plakatów tegoż samego kandydata doszło również na ul. M. Oświęcimia w nocy z piątku na sobotę. Mieszkańcy proszeni są o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców. W całym Radzionkowie odnotowano wiele podobnych przypadków, które dotyczyły reklam różnych partii. Sprawcy niszczyli nisko zawieszone plakaty i bannery.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.