News wyborczy

Cisza wyborcza zakończona ! Według pierwszych sondażowych wyników TNS OBOP dla TVN24 i TVP partie uzyskały następujące poparcie PO – 39,6% PiS – 30,1% Ruch Palikota – 10,1% PSL – 8,2% SLD – 7,7%. Oficjalne wyniki PKW poda zapewne w poniedziałek lub wtorek. Ciekawe natomiast jak sytuacja w podziale mandatów będzie się miała w okręgu gliwickim gdzie głosował Radzionków, czy powiat tarnogórski będzie miał posła na kolejną kadencję parlamentu ?

Z powiatu tarnogórskiego według tych wyników największe szanse na mandat ma obecny poseł dr Tomasz Głogowski, wicestarosta Andrzej Pilot w związku z dobrym wynikiem PSL oraz Józef Korpak były Starosta tarnogórski. Kto zostanie posłem okaże się najpóźniej we wtorek. Dla powiatu jak i naszego miasta Radzionków dobrze by było aby w polskim parlamencie miał swojego przedstawiciela. 

Na marginesie należy dodać, że Burmistrz Garbiel Tobor, radni Dariusz Wysypoł i Andrzej Hajda poparli Pana Tomasza Stchlerowskiego startującego z listy PJNu w zastępstwie byłego już wiceburmistrza Krzysztofa Kuli  jak twierdzą nasze źródła. PJN zdobył 2,2 % a więc nawet nie przekroczył progu 3%, który gwarantuje finasowanie partii z budżetu państwa. Szkoda zatem, że nasze władze nie poparły jakiegokolwiek innego kandydata mającego realne szanse na wejście do sejmu startującego z naszego powiatu, który mógłby w Warszawie zadbać o interesy naszej małej ojczyzny i powiatu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.