Polaczek, Głogowski i Korpak

Korpak z wojewodąPierwsza trójka w wyborach do sejmu RP, która uzyskała najwięcej głosów w Radzionkowie to Polaczek (PiS) 1 180, Głogowski (PO) 1 186 i Korpak (PO) 1 003, z czego tylko pierwsi dwaj uzyskali mandaty poselskie. W rozmowie telefonicznej Józef Korpak powiedział, że jest zadowolony z wyniku w swoim rodzinnym mieście.

Byłemu staroście zabrakło przede wszystkim głosów poza Radzionkowem (łączna liczba głosów na Korpaka w okręgu gliwickim wyniosła 2 594), dobrego miejsca na liście PO, części budżetu jakim dysponował Andrzej Pilot z PSL (3 148 głosów w okręgu) oraz poparcia ze strony organizacji i znanych działaczy w mieście i Powiecie Tarnogórskim. Głogowski Tomasz otrzymał łącznie 15 649 głosów, z czego 13 041 w powiecie.

Ta kampania wyborcza była dla mnie dużym wyzwaniem. Sądzę, że pomimo wielu przeciwności losu nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania, szczególnie przez mieszkańców mojego rodzinnego miasta. Napisał Józef Korpak na swej stronie internetowej w dzień po wyborach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.