MA(K)ESTRO

Piłkarze radzionkowskiego Ruchu sprawili ogromną radość swoim kibicom pokonując w zaległym meczu drużynę Polonii Bytom 2:1 po dwóch trafieniach Mateusza Maka.

Mecz , który miał odbyć się 10 września na stadionie przy ul. Narutowicza został przeniesiony na obiekt Polonii Bytom.

Początek spotkania to przewaga gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji do strzelenia gola. W 28 minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce byłego gracza Polonii Warszawa Daniela Mąki. Odpowiedź Cidrów była natychmiastowa. Po błędzie byłego bramkarza Ruchu Radzionków Seweryna Kiełpina wyrównał Mateusz Mak.  Radzionkowianie wspierani przez dużą grupę swoich fanów zagrali odważniej, lecz to Polonia stwarzała groźniejsze sytuacje. Jednak co najpiękniejsze w tym meczu dla Ruchu wydarzyło się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Podanie Piotra Rockiego na bramkę zamienił nikt kto inny tylko Mateusz Mak.

Wynik ten radzionkowianie dowieźli do końca, stwarzając sobie również kilka okazji do podwyższenia rezultatu.

Ruch Radzionków pokonał w derbowym pojedynku Polonię Bytom 2:1. W Tabeli Cidry mają już 10 punktów przewagi nad rywalem zza miedzy.