Raz w roku na Barbórkę…

Barbórka 2011 - RTSK 2020Dziewiąte „Spotkanie barbórkowe” zorganizowane przez Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalnego odbyło się 2 grudnia br. tradycyjnie już w restauracji „U Letochy”. Było udanie, wesoło i refleksyjnie zarazem, bo czasy są niełatwe, ale tradycyjnie i właściwym górnikom humorem.

Tak się dzieje, iż po ustaniu w Radzionkowie działalności górniczej to w RTSK zrodziła się myśl podtrzymania etosu i tradycji górniczych, co jest tym bardziej zrozumiałe, iż niemal w każdej rodzinie jest górnik, sporo radzionkowian pracuje zaś nadal w okolicznych kopalnich.

Powitał i pozdrowił wszystkich przybyłych Paweł Bomba pozdrawiając 200 osobową gości, w dużym stopniu w górniczych mundurach. Oddał potem prowadzenie Antoniemu Tomczykowi. Gremialnie, na stojąco oczywiście odśpiewano Hymn Górniczy. Bawił biesiadników Andrzej Miś – gwiazda Radia „Piekary”, wspomagał Franciszek Kamiński – gwiazda grupy „Nas Troje”, śpiewała młoda obiecująca Jessica. Przygrywał Jania Band pod dyrekcją naszego radnego Klaudiusza Janii. Śpiewano ochoczo, raz w roku, w dobrym towarzystwie – należy…

Był czas na rozmowy, o minionych czasach, o współczesnych problemach, bez polityki i „ciężkich tematów”. Degustowano świetne swojskie wyrobu mistrza Krystiana Letochy.

Były konkursy i zabawy, śląskie wice, wspólne fotki i życzenia, by za rok spotkać się tu w takim samym składzie.

Organizatorzy serdecznie dziękują: firmie TankQuid, Browarom Tyskim, związkowcom z ZG „Piekary” – „Solidarności” i „Kadrze”, Compnet, rodzinie Letochów i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania radzionkowskiej biesiady.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.