Skibiński wiceburmistrzem – Dariusz Wysypoł wyautowany?

Burmistrz gra na III kadencję?To już niemal pewne – dotychczasowy przewodniczący rady miasta Bernard Skibiński zostanie nowym wiceburmistrzem w miejsce zdymisjonowanego Krzysztofa Kuli. Typowany do tej funkcji radny Wysypoł może stracić podwójnie, bo w kuluarach mówi się, że w miejsce Skibińskiego wejdzie inny lojalny człowiek burmistrza, Stefan Hajda.

Miasto huczy od spekulacji na temat przetasowań w elitach władzy zdominowanych przez drużynę burmistrza Tobora. Informacja, że pustkę po Kuli wypełni Bernard Skibiński, który uzyskał wymagane wyższe wykształcenie wyrabiając licencjata w GWSH, pojawiła się po raz pierwszy na poczatku jesieni. Wówczas mało komu wydawała się wiarygodna, bo Kula miał opinię człowieka od tzw. brudnej roboty, a przewodniczący Skibiński mimo dobrej prezencji i spokojnego usposobienia nie posiada – zdaniem komentatorów – predyspozycji do wejścia w rolę poprzednika. Radny Dariusz Wysypoł nie szczędzący krytyki klubowi RTSK i Józefowi Korpakowi z PO zdaniem tego ostatniego mógłby sprawdzić się na stanowisku wiceburmistrza nawet lepiej niż Kula.

Działącze RTSK są zdania, że wybór Skibińskiego rzuca nowe światło na odejście Kuli. Gabriel Tobor prawdopodobnie chce za wszelką cenę zdobyć III kadencję, dlatego blokuje potencjalnych rywali we własnym otoczeniu. Czy ten plan się powiedzie w sytuacji, gdy nieformalnym następcą Kuli został występujący ostatnio w mediach naczelnik Szczygieł?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.