Kolizja przed ciasnym mostkiem

Górka bez perspektyw na zmianyW momencie, gdy kończyła się sesja Rady Miejskiej, na której radny Stefan Hajda ciepło wypowiadał się na temat budżetu oraz inwestycji w swoim okręgu, doszło do kolizji samochodów osobowych przed wjazdem pod ciasny wiadukt kolejowy na ul. Zejera. Prawdopodobnie kierowca samochodu jadącego ze stromej ul. M. Dąbrowskiej nie zdołał zahamować przed pojazdem, który wcześniej ustawiał się do wjazdu pod „mostek”.

Temat koszmarnego dla mieszkańców wiaduktu na ul. Zejera został poruszony na sesji budżetowej, ale nie w kontekście planu inwestycji związanej z ułatwieniem poruszania się w tym miejscu. Z ust radnego padło porównanie odcinka pod mostem do innego uciążliwego fragmentu jezdni na ul. Jaśnimowej, gdzie planuje się poprawę komunikacji.

Jeden z polityków opozycji wyjasnił, że poszerzenie wiaduktu nie jest skomplikowaną inwestycją, ale wymagałoby wydania środów finasowych rzędu co najmniej kilku milionów złotych. Podobna sytuacja dotyczy pomysłu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Unii Europejskiej z Szymały.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.