Rojca bez wody – godziny mijają w nerwach

Mieszkańcy bloków i osiedla wojskowego nie mogą dziś skorzystać z kąpieli.Jest aktualnie godzina 20:15, a na Rojcy dalej nie ma wody – serwis rtsk.pl otrzymał zgłoszenie o przedłużającej się przerwie w dostawie podstawowego medium każdego domu. Winę za brak wody ponosi firma,  ktora została wybrana do roboty przez ZGK. Pierwotnie przerwa w dostawie wody miała być w godzinach od 9 do 12. „ZGK nic nie zrobiła, by mieszkańcy mieli dostęp do wody. Co na to nowo wybrany zastępca burmistrza?” Denerwują się mieszkańcy zaniedbanej dzielnicy Radzionkowa.

Zdaniem RTSK to skandal, że komórka gminy zatrudniająca tak szeroki personel jak Zakład Gospodarki Komunalnej nie radzi sobie z zadaniem przywrócenia obiegu wody zgodnie z zapowiedzią. ZGK naszym zdaniem winna jest przeprosić mieszkańców Rojcy za uciążliwy problem i dyskomfort związany z niehigienicznym egzystowaniem bez dostępu do wody. „No straszna porażka”, podsumował Michał, mieszkaniec bloku przy ul. Bezpiecznej. „Wolałbym pomijać szczegóły, ciekaw jestem, jak tej wody długo jeszcze nie będzie. Jak nie będzie jutro, to sobie wezmę ręcznik i chyba pojade wykąpać się do siostry”, zakończył rojczanin.

Aktualizacja 5.01.2012

Woda połynęła w kranach ok. godziny 22, czyli kilkadziesiąt minut po pojawieniu się informacji na naszej stronie. Brak wody nie był awarią, lecz planowaną przerwą związaną z wcinką nowego odbiorcy do sieci. Zgodnie z zapowiedzią prace nad nowym przyłączem miały przerwać dostawę wody do godz. 12, lecz niespodziewanie mieszkańcy zostali odcięci aż do późnych godzin wieczornych. Nie podstawiono w pobliżu beczkowozów, nie wskazano miejsc poboru wody, z czym głównie wiążą się pretensje osób poszkodowanych w tej operacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.