Krzysztof Banek kandydatem na radnego

Nasz kandydatW związku z rezygnacją z mandatu radnego złożoną przez Barnarda Skibińskiego oraz ogłoszeniem przez Państwową Komisję Wyborczą terminu wyborów uzupełniających – 4 stycznia, w trakcie cotygodniowego spotkania członków Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego zarząd stowarzyszenia podjął decyzję, iż kandydatem na radnego w okręgu nr 14 będzie Krzysztof Banek – członek zarządu RTSK i jeden z liderów ruchu RTSK 2020. W poprzednich wyborach samorządowych w tym okręgu otrzymał 150 głosów.

Okręg 14 obejmuje następujące ulice: Ks. Knosały od 1 do 20, Brzechwy, Rowową, Kruczkowskiego, E. Plater, Stoińskiego, Wrodarczyka, Franiela, Chełmska, Norwida 1 – 23 nieparzyste, Norwida 2 – 50 A parzyste.

Oto co powiedział nam tuż po nominacji: Bardzo się cieszę z tej decyzji władz RTSK. Traktuję ją jako docenienie mojej aktywności i dobrego wyniku w poprzednich wyborach samorządowych. Nie zapomniałem o swoich wyborcach, których miałem okazje odwiedzać podczas kampanii w 2010 r., ich problemach i wielu próśb, które do dziś czekają na realizację. O sobie mogę powiedzieć, że jestem rodowitym mieszkańcem Radzionkowa, kawalerem, aczkolwiek znalazłem już swoją drugą połówkę w życiu. Mój tato – Stefan jest budowlańcem, moja śp. mama Halina przez większość życia pracowała na radzionkowskiej poczcie przy kościele parafialnym, siostra Joanna to uczennica LO w Radzionkowie a przy okazji zapalona siatkarka Sokołu Rojca Radzionków. Ukończyłem studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskując tytuł magistra politologii – specjalność polityka samorządowa, a pracę magisterską obroniłem z tematyki funduszy europejskich na rynku pracy. Od 8 lat pracuję w tarnogórskim Urzędzie Pracy, gdzie pełnię funkcję inspektora ds. dotacji i refundacji. Interesuję się polityka społeczną i samorządowa, ochroną zdrowia i historią. Lubię aktywnie spędzać wolny czas, wychodzę z założenia, że „ruch to zdrowie”.

Kandyduję bo mam ku temu wykształcenie, kompetencje i doświadczenie zawodowe, które chciałbym jak najlepiej wykorzystać w służbie publicznej, teraz – w swym mieście rodzinnym.

Wierzę w to, że dzięki mojemu energicznemu zaangażowaniu nie tylko w sprawy mojego okręgu ale i miasta wspólnie z obecnymi radnymi oraz mieszkańcami mogę dużo pozytywnego dać od siebie w radzie miasta.

Jak i w codziennym życiu jestem nastawiony na kooperację, współdziałanie dla wszystkich dobrych projektów dla miasta – tak też widzę swoją misję jeśli zostanie mi powierzone to wielkie zaufanie ale i odpowiedzialność.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.