Ale rocznica!

To już 22 lata istnieje Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, organizacja z której wywodzą się wszystkie ważne postaci w życiu samorządowym miasta. Po wyborach w 2010r. pojawiła się potrzeba zwiększenia udziału młodych ludzi w stowarzyszeniu. Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach o mały włos Karol Pietryga (ur. 1986) nie zdobył mandatu radnego, natomiast Krzysztof Banek (ur. 1984) uzyskał bardzo dobry wynik w bezpośredniej rywalizacji z ówczesnym przewodniczącym Rady Miasta.

Dzięki determinacji prezesa Pawła Bomby i niegasnącemu zainteresowaniu grupy 20 i 30-latków stworzyliśmy projekt RTSK 2020, który w skrócie polega na tym, by młodzi mieszkańcy uczyli się samorządności i sami zaczynali wytyczać kierunki rozwoju miasta. Dziś każdy może do niego dołączyć, podobnie zresztą jak w przypadku wypełnienia deklaracji członkowskiej RTSK. Zapraszamy na cotygodniowe, środowe spotkania w Remizie od godziny 18 (wejście po schodach od podwórza).

Ostatni rok spośród 22-letniej działalności RTSK okazał się bardzo owocny. Na pożegnanie lata zorganizowaliśmy przegląd zespołów młodzieżowych Dobry Rock Europo, który uświetnił występ legendarnej formacji Turbo. Nasza nieco archaiczna strona internetowa w kilku fazach zmieniła się w sprawny serwis informacji lokalnej, który uzyskał interaktywne cechy. Opracowaliśmy nowe logotypy, usprawniliśmy sprzedaż Głosu Radzionkowskiego.

Za sprawą zawirowań w obecnym układzie władzy, aktywnie działający w RTSK Krzysztof Banek stanął przed kolejną szansą startu w wyborach uzupełniających do RM, które odbędą się 11 marca br. Będzie to dla nas szczególny sprawdzian. Jego kandydaturę czynnie poparł m.in. Gustaw Jochlik, co symbolizuje znakomitą współpracę starszego i młodego pokolenia w ramach RTSK.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.