Fantastyczny wynik Krzysztofa Banka i wyborczy triumf RTSK

Znamy już oficjalne wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miasta Radzionków. Wyraźnym zwycięzcą okazał się Krzysztof Banek z RTSK. Mieszkaniec ul. Brzechwy zdobył 168 głosów, a jego konkurent, pochodzący z ul. Krzywej reprezentant Inicjatywy Obywatelskiej, pozyskał tylko 108 zwolenników.

To było do przewidzenia. Już w 2010r. Krzysztof Banek miał znakomity wynik – 150 głosów w konfrontacji z ówczesnym przewodniczącym RM Bernardem Skibińskim, aktualnym wiceburmistrzem. Mimo tamtej przegranej mógł z podniesionym czołem myśleć o dalszej działalności samorządowej.

W rozmowie telefonicznej krótko po podliczeniu głosów nasz nowy radny nie ukrywał wzruszenia podkreślając przy tym wielkie znaczenie tegoż zwycięstwa dla struktur RTSK. Tomasz Stchlerowski, rywal z IO chodził po okręgu wraz z burmistrzem i wiceburmistrzem. Gabriel Tobor bezpośrednio zwracał się do mieszkańców o poparcie dla swojego kandydata. Nie pomogło to jednak na tyle, by przeciągnąć większość na swoją stronę. Teraz Banka czeka przeszło 2,5 roku pracy w 15 osobowej radzie.

wyniki:

Krzysztof Banek – KW RTSK: 168
Tomasz Stchlerowski KWW Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa: 108

uprawnionych do głosowania: 889
liczba oddanych głosów: 277
liczba ważnych głosów: 276

frekwencja: 31,16%.

1 komentarz

  1. Wielki Twój sukces Krzysztofie, wielki sukces RTSK.
    GRATULACJE wszystkim, a największe, oprócz nowego radnego , dla Przewodniczącego !!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.