Paląca się hałda

Oto kolejna ciekawostka w Rojcy. Po oczyszczalni ścieków, spalarni odpadów, wyjącym nieustannie wentylatorze, czyszczarce dróg pracującej w niedziele po 23, teraz mamy palącą się hałdę w rejonie obwodnicy (nie mylić z hałdą przy blokach).

Hałda ta bezprzetargowo została oddana do znanej lokalnej firmy, a teraz tę hałdę eksploatuje inna firma z Wieszowej i co się okazało… Po otwarciu hałdy pokazały się ogniska pożarowe. Dzisiejsza nasza wizyta rowerowa pokazała, że hałda się pali i wydziela się z niej trująca siarka. To prawdziwa bomba ekologiczna na obrzeżu Radzionkowa.

4 komentarze

  1. W Bytomiu też oczyszczarki jeżdżą w nocy, w innych miastach jest podobnie i jakoś nikt tam nie robi z tego problemu. Przecież nie będą jeździły o 14:00 paraliżując ruch. Spawa wentylatora została już wyjaśniona przez UM, a spalania śmieci istnieje tylko w waszych małych główkach.

  2. Pana Dalberta nie śmieszy tematyka, tylko powiązanie oczyszczarki z emisją siarki.Jeśli jest taki problem to można zgłosić do UM, albo do WIOŚ i po sprawie

  3. Szanowny kolego ,ta informacja ma na celu zwrócenie uwagi na sprawy zwiazane z ochroną srodowiska i sprawy komfortu życia naszych mieszkanców w Rojcy. By zabierać głos w tej lub innej sprawie należy zdobyć wiedzię wdanym temacie a potem się wypowiadać. Jeżeli Ciebie te sprawy śmieszą to zamieszkaj w Rojcy a potem ponownie zabierz głos w tej sprawie.

  4. Artykuł bardzo nie precyzyjny,Przy jakiej obwodnicy pali się ta hałda? Domniemam ,że przy bytomskiej,ale z tego artykułu to nie wynika.Czy pożar znajduje się już po bytomskiej stronie ?,czy może jeszcze po radzionkowskiej stronie?
    Spalarnia odpadów w Rojcy , a gdzież ona jest? ,no chyba ,że chodzi o mającej powstać suszarni komunalnych osadów ściekowych z kotłem na biomasę i biogaz wraz z emiterem na oczyszczalni ścieków „Centralna” .
    A najbardziej mnie śmieszy ,dodanie do tego wszystkiego czyszczarki dróg ,która sprząta po 23 w niedzielę 😉
    może rzeczywiście lepiej by było ,aby ta czyszczarka jeździła w środku tygodnia o 16 wieczorem ,tworząc jeszcze większe korki na Nałkowskiej , albo może niech sprząta o 7 rano w sobotę ? ,budząc ludzi ,którzy po całym tygodniu wstawania rano do pracy ,chcą troszkę dłużej pospać ?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.