Nieprzerwanie popieramy budowę mini stadionu

trampkarzeW sprawie budowy kompleksu sportowego, na którym mecze mógłby rozgrywać Ruch Radzionków RTSK nie zmienia stanowiska od ok. 7 lat, kiedy zarząd stowarzyszenia podjął stosowną uchwałę. Podobne stanowisko przyjęła Rada Miasta Radzionków jeszcze za rządów Gustawa Jochlika.

 

Prezes RTSK Paweł Bomba jest głęboko przekonany, że na nowym obiekcie mecze będą odbywały się w dobrej, sportowej atmosferze, a wszelkie negatywne zjawiska nie powinny mieć miejsca.

Dał nam przykład Ziętek

Kolejnym argumentem przemawiającym za inwestowaniem w nowoczesny kompleks sportowy jest szkolenie młodzieży zgodnie z koncepcją wychowania przez sport. Nikt nie zrobił tyle dla miasta co Ruch Radzionków przez ponad 90 lat istnienia, przekonuje Paweł Bomba. Jedynym politykiem, który jak do tej pory docenił zasługi Ruchu Radzionków był gen. Jerzy Ziętek. Za sprawą wojewody powstał stadion przy ul. Narutowicza, w ówczesnych granicach Radzionkowa.

Każdorazowo w czasie dyskusji nad budową małego stadionu w Radzionkowie działacze RTSK są zgodni, że taki obiekt powinien zarabiać na siebie. Przykładowo obiekty sportowe znajdujące się w centrach miast na zachodzie Europy na co dzień spełniają role usługowo-handlowe.

4 komentarze

  1. Tak tylko tam też sa domy, a kibice po meczu grzecznie do domu nie wracaja tylko szukaja zaczepki. A chyba nikt nie chciałby mieć wybitych szyb, czy zdewastowanych terenów wokół swojego ogródka. Niech przynajmniej w tych okolicach będzie spokój i cisza, bo zaniedługo to w Radzionkowie już nigdzie tego sie nie zazna.

  2. Tylko jestem ciekawa gdzie taki stadion miałby powstać ? Między domkami jednorodzinnymi ? Hmm, wybaczcie,ale nie wiem czy ktoś by chciał żeby banda kibiców ryczała mu pod domem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.