To już nie jest śmieszne, to nigdy nie było śmieszne WENTYLATOR NIE DO PRZEJŚCIA? MOŻE TRZEBA MIEĆ MOŻLIWOŚCI A NIE TYLKO CHĘĆ!?

Radni przyjęli uchwałę mającą na celu skłonienie marszałka województwa śląskiego do tego, by stłumił hałas z wentylatora w Rojcy. Radni RTSK poparli ten projekt, bo nie mieli innego wyjścia – sprawa jest słuszna i tyle. Ale każdy z nich miał pełną świadomość, iż tą uchwałą pan marszałek… nie powiemy, co zrobi, ale przypuśćmy, iż nie przejmie się zbytnio. Nie dlatego, że jest nam nieprzychylny, ale dlatego, że dziś istotna jest siła przebicia, a tej nasz burmistrz nie ma. I może burmistrz pomstować, iż partyjność jest złem, ale co znaczą jego pisma, skoro salony dla niego są jedynie powiatowe.

Tak, to w dzisiejszych czasach jest ograniczenie – dziś liczy się skuteczność, a nie pisma. Kiedy radny Reiss proponował, by burmistrz zadzwonił po prostu do ministra gospodarki, czyli Pawlaka w sprawie wentylatora, Gabriel Tobor stanowczo odżegnał się od takiego działania, bo są „pewne procedury”. Dla burmistrza ważniejsze są procedury niż dobro mieszkańców…

Ciekawi jesteśmy, jakby w ogródku pana burmistrza ktoś rozbił sobie namiot i balangował co dzień. Pan burmistrz skierowałby do balangowiczów pismo protestacyjne, potem skargę do straży miejskiej, na końcu doniósłby do policji, a gdyby nic to nie dało przeszedłby na ty z uczestnikami balang? Ludzie! Pan burmistrz twierdzi, że zrobił wszystko, zazdrościmy dobrego samopoczucia i zrozumienia, że SRK jest firma dotowaną przez budżet, więc na pewno nie ma pieniędzy na nowy wentylator. Mieszkańcy Rojcy i nie tylko – pamiętajcie o tym!  Wentylator wyje na potęgę! Mamy 27 kwietnia, sobota, 22,16 – wyje, tak, że kolejna noc z głowy. Procedury mu jednak na to pozwalają…

 

Projekt uchwały rady miasta w sprawie huczącego wentylatora, zostanie skierowany do marszałka woj., śląskiego – w sposób jasny dowodzi to bezsilności władzy wykonawczej gminy. Problemami bieżącymi zajmuje się przecież burmistrz miasta i urzędnicy UM. Tymczasem ograniczono się do listów, skarg, odwołań, komisji. Władza nie ma pomysłu; jeśli burmistrz uznał się za bezsilnego winien sam zwrócić się do rady miasta z pomocą w postaci uchwały, albo też przewodniczący rady winien uzgodnić wspólne wystąpienie klubów. Jeśli robi z niej uchwałę jedynie podpisaną przez radnych Inicjatywy, to wtedy robi się sprawa partyjna i jest to czysty PR. Pan burmistrz mówi, iż powiadomiono ministerstwo skarbu, że posłowie z naszego terenu wiedzą o sprawie. A jeśli tak – to dlaczego nas „olewają”! – sorry za kolokwializm.

Tak piszą wnioskodawcy, i to ma przywrócić normalność w Rojcy?! Teraz panowie radni się obudzili, radni, którzy od lat niczego nie słyszeli? To my jako RTSK zrobiliśmy i robiliśmy wrzawę wokół tej sprawy… Ale to nie my rządzimy, nie mamy na razie instrumentów, by działać.

Burmistrz nie ma wizji tego, co należałoby zrobić – a gdzie była aktywność jego i większości w radzie w ciągu ostatnich 6 lat!? Tyle, ile huczy wentylator, a dziś w Rojcy i okolicy nie da się żyć! Tę sprawę trzeba postawić na ostrzu noża, poruszyć niebo i ziemię – prasę, telewizje, inne media, ministerstwa, premiera! Mamy do czynienia z totalną bezsiłą burmistrza, w jakże istotnej dla ludzi sprawie! Jeśli się nie potrafi, to może być tylko jedno wyjście… Nie ma żadnej wątpliwości, iż kadencyjność na wszystkich szczeblach państwowych w tym samorządowych stanowiskach czas wreszcie wprowadzić.

RTSK

6 komentarzy

  1. Gmina Radzionków zupełnie nie panuje nad tym co się dzieje na Rojcy i w ogóle wszędzie poza centrum
    – „prywaciarze” zasypują powoli kolejne oczka wodne w strefie aktywności gospodarczej
    – tereny zielone obok cieplowni są rozjeżdżane przez amatorów off-roadu
    – na rojcowskich działkach burdel i syf że aż bije po oczach… ciekawe czy władze gminy w ogole rozmawiają z zarządcą ogrodków

    I pomyśleć że jesteśmy zdecydowanie najmniesi powierzchniowo w powiecie tarnogórskim!

  2. Nic dodac nic ująć. Ten problem jest juz znany niemoc Burmistrza też. Obecnie w Rojcy powstała kolejna afera srodowiskowa. To palkaca się hałada która truje ludzi i srodowisko. Burmistrz yez w tej sprawie od prawie dwóch miesiecy nic nie zrobił. Pracownicy sasiednich zakładów z objawami zatrucia zgłosili sie juz di lekarzy. Hałada ta nie powinna byc eksploatowana. Hałda ta nie powinna być przekazana Firmie Tomex w trybie bezprzetargowym. Brak określenia warunków otwarcia tej hałdy i warunków jest eksploatacji jest główna przyczyna jej zapożarowania i wydzielania się trujacych sybstancji. Mamy więc wyjący wnetylator dzisiaj wyje ponad ludzka wytrzymałość, mamy palacą się hałdę, smierdzącą oczyszczalnię ale kogo to z władzy radzionkowskiej obchodzi !

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.