Księżej ubywa… drogi przybywa – fotorelacja z budowy ul. Księżogórskiej

 Nie tak dawno ruszyła budowa ulicy Księżogórskiej. Przypominamy, że powstanie tej drogi ma usprawnić dojazd do najgorzej skomunikowanej dzielnicy Radzionkowa jaką jest „Górka”.  Najgorzej oczywiście z centrum naszego miasta. Dotychczas można było dojechać od ul. Męczenników Oświęcimia przez mostek oraz od ul.Kużaja za restauracją „U Blachuta” od strony Rojcy. Żaden z tych dojazdów nie gwarantował przejazdu sprzętowi ciężkiemu m.in. wozom straży pożarnej.
 
Alternatywne połączenie z „Górką” było jeszcze możliwe poprzez budowę drogi łączącej ul. Nieznanego Żołnierza z ul. Zejera. Decyzja padła jednak na połączenie Księżogórskiej z ul. Anieli Krzywoń (droga do dziś pokryta betonowymi płytami). Dzięki temu połączeniu na „Górkę” wjedzie chociażby wóz Straży Pożarnej. To na pewno pozwoli mieszkańcom tej dzielnicy spać spokojnie. Co innego znów słychać w okolicach budowanej drogi. Mieszkańcy zastanawiają się jak intensywny będzie ruch drogą o szerokości 6 m, czy nie będzie uciążliwy dla nowych wybudowanych tam domów ?
 Zmieni się również dotychczasowy spokój na Księżej Górze, jeżdżący tam na rolkach, rowerze czy biegający tam ludzie będą musieli zdecydowanie uważać.

Czy budowa tej drogi rozwiąże komunikacyjny problem „Górki” tego nie wiemy, wiemy tylko to, że zachodzą zmiany w tej części Księżej Góry – kiedyś cichego spokojnego miejsca gdzie można było spokojnie pójść  na basen, spacerować, siąść z książką na ławce, odetchnąć poza miastem (…)

Temat na pewno powróci na rtsk.pl i na łamach Głosu Radzionkowskiego !

Jakie Wy macie zdanie na ten temat ? Czekamy na Wasze komentarze.

8 komentarzy

 1. Pięknie! Burmistrz mógł od razu wyciać wszystkie drzewa i na środku wybudować nowy Urząd! Szkoda słów…totalna porażka!

 2. W styczniu ,Panowie Burmistrzowie zapowiadali ,że jeszcze w tym roku ,jest prawdopodobna przebudowa ulicy A.Krzywoń ,nawet jeśli miasto nie dostanie pieniędzy ze tzw. „schetynówek” , gdyż za ubiegły rok zostały w budżecie wolne środki w kwocie ponad 5 milionów zł. i mowa była ,że z owych pieniędzy ulica Krzywoń zostanie także przebudowana.
  Z tego co wiem ,część z tych pięciu milionów RM już rozdysponowała ,czy zatem możemy się spodziewać ,że A. Krzywoń zostanie w obecnym roku przebudowana? bo jakoś ostatnio o remoncie tej ulicy przycichło, a także na radzionkowskim bip-ie nie ma ,żadnych informacji o ewentualnym przetargu na przebudowę ul. A.Krzywoń.
  Mam też wrażenie ,że budowa 750m odcinka ulicy Księżogórskiej jest troszkę absurdalna ,gdyż jest to odcinek ,który z jednej strony ,będzie „wpadał” w katastrofalną ulicę A.Krzywoń z płyt betonowych , a z drugiej strony, nowa droga będzie połączona z ulicą Zejera poprzez „wąskie gardło” jakim jest dzisiejszy wąski asfaltowy odcinek ulicy Księzogórskiej, pomiędzy wjazdem na radzionkowski mosir ,a ulicą Zejera.

 3. w/g mnie to pomysł na rozjeżdźenie Księżej. Pomysł na drogę uważam za nietrafiony. Strach teraz będzie puścic dziecko na spacer z psem do parku, nie mówiąć juz o sankach w zimie. Ciekwe, kiedy zaliczymy tam pierwszy wypadek (oby nigdy!!!!), ale doswiadczenia z Unii Europejskiej wskazują, żę bedzie to ulubione miejsce dla amatorów szybkiej jazdy. Proponuję wstrzymać prace, lub od razu droę zamknąc dla ruchu po wybudowaniu. Bo problemów Górki i tak to nie rozwiąże….

 4. Cieszę się. Perspektywa szybkiego dojazdu do obwodnicy z Zejera dla mnie jest super. Nie przesadzajmy z intensywnym ruchem. W tej chwili wszystkie pojazdy jadące na Księżą Górę, poruszają się ul. Zejera, gdzie zwłaszcza w miesiącach letnich robi się piekło. Ale zgadzam się, żeby to miało sens musi zostać zrobiona ul. Krzywoń, bo po tych płytach jechać się nie da. Z tym zakłóceniem spokoju w parku też bym nie histeryzował. Myślę że dalej będzie można „spokojnie pójść na basen, spacerować, siąść z książką na ławce, odetchnąć poza miastem”. A uważać, „zdecydowanie uważać” trzeba zawsze.

   1. Mieszkam przy Zejera i w tej chwili mam pełno hałasu i spalin, zwłaszcza latem. Gorzej nie będę miał. Mnie ta inwestycja cieszy. Tyle.

 5. zamiast robić drogę na księżej i po raz kolejny niszczyć piękne miejsce (np. dla jakiegoś ogrodu botanicznego) zrobiliby drogi na górce.. a nie jeździć na tych płytach do porzygania.
  Jeszcze niech sobie tam hotel wybudują! Częściej będę odwiedzał pola na byłych sadach dla świętego spokoju, a nie księżą którą mam pod nosem.. dodatkowo pełną samochodów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.