Radzionkowskie reperkusje bytomskiego referendum ?

Mija niespełna tydzień od Bytomskiego referendum, w którym to mieszkańcy za miedzy odwołali swojego ówczesnego prezydenta Piotra Koja, a tymczasem w regionie już słychać o kolejnych referendach w takich miastach jak Gliwice, Ruda Śl, Koziegłowy. W Radzionkowie żadnego referendum nie będzie… narazie ? 
Zainteresowani wiedzą jakie przyczyny legły u podstaw zorganizowania referendum
w Bytomiu. W naszym mieście nikt głośno o tym nie mówił, nie mówił do minionego poniedziałku kiedy to ku zaskoczeniu okazało się, że referendum jest ważne i wiążące
a jego skutkiem został odwołany prezydent Bytomia.
Rozpoczęło się w poniedziałek na Facebook’u i stronie internetowej radzionkowskich kibiców, gdzie łatwo zauważyć ich nastawienie. Mają ku temu prawo, jak również inni zawiedzeni brakiem działań w kierunku budowy obiecanego stadionu dla Ruchu Radzionków, ale nie tylko o to chodzi… każda grupa społeczna ma swoje nie rozwiązane problemy.

RTSK z uwagą przygląda się tej całej sytuacji, nowej jak dla naszej młodej radzionkowskiej demokracji. Czy bytomskiego referendum zainicjuje reakcję łańcuchową a może wzorem krajów bliskiego wschodu dojdzie do przełomowych zmian w śląskich miastach ? Tego nie wiemy. Wiemy jedno, że trzeba rozmawiać i My deklarujemy udział w nich na rzecz rozwiązywania problemów, z którymi ciężko uporać się obecnej władzy.
Ku naszemu zaskoczeniu otrzymujemy również zapytania tych nieco starszych kibiców dotyczących sytuacji jaka się wytworzyła w sprawie szumnie zapowiadanej budowy stadionu dla Cidrów. Sprawa jest i nie da jej się zamieść pod dywan. Co będzie dalej nie wiemy, wie jedynie burmistrz, na dziś tylko jedno, że koniecznie musi powstać rynek – kolejna przestrzeń publiczna i nowy gmach Urzędu Miasta, w którym burmistrz chciałby się urządzić.
Postanowiliśmy dodać na naszej stronie link do strony kibiców, aby również pozostali mieszkańcy mogli zapoznać się ze stanowiskiem tej grupy, która dziś walczy o dumę naszego miasta.
Czy w Radzionkowie powinno odbyć się referendum ? Czekamy na Wasze opinie
w dyskusji, zapraszamy do komentowania !

15 komentarzy

 1. Klika z UM nie da za wygrana w sprawie obsadzenia stanowiska dyrektora w SP1. Właśnie zamieszczono na BIPie zarządzenie burmistrza, wszyscy dyrektorzy dostali powierzenie na 5 lat, jedynie w SP1 na rok.Burmistrz próbuje udowodnić ze nawet wynik konkursu nic nie znaczy,bo jeżeli kandydat mu nie odpowiada to przecież on ma władze żeby z niej korzystać… Także pani Zuzia ma jeszcze szanse.ale ludzie ze starego końca nie są aż tak naiwni

 2. Dobra informacja dla miłośników rozwoju Księżej Góry, otóż miastu naszemu, została przyznana dotacja na projekt pod nazwą „Rozbudowa Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej przy Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie wraz z wykonaniem kolekcji edukacyjnych na terenie Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie”
  Koszt całego przedsięwzięcia ma wynieść 5,5 miliona zł. , z czego dotacja środków unijnych wynosi 4,5 miliona zł.

 3. Po raz pierwszy przeczytałem te wszystkie wypowiedzi i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzzić że każdemu łatwo się wypowiada anonimowo. Tak naprawdę jedyną organizacją która aktywnie działa i stara się prezentować różne stanowiska i problemy które powstają i zdarzają się w naszym mieście jest RTSK. Wiadomo że ma wielu przeciwników, ale ma też bardzo duzy potencjał. Warto więc przyjść do RTSK w każdą środę o 18,00 i porozmawiać na każdy temat i wtedy się okaże kto kim jest i co sobą prezentuje. RTSK od wielu lat oferuje miastu i jego mieszkańcom wszystko co najlepsze czyli kapitał ludzki, pomysły na rozwój i sposób na prawdziwą samorzadność naszego miasta i regionu. By o tym rozmwaiać, dyskutować to należy zdobyć odpowiednią wiedzę i być tak po ludzku obiektywny . Tak na marginesie starzy i nowi członkowie nie dają się skłócić.
  W RTSK jest miejsce dla każdego – warto skorzystać.

 4. RTSK staje się polityczną wydmuszką. Nie ma nic do zaoferowania i swojej szansy upatruje jedynie w awanturze politycznej. Kiedy ostatni rozsądni członkowie tego stowarzyszenia głosują za udzieleniem absolutorium doceniając działania Tobora, młodzi bez kręgosłupa moralnego rzucają się na kolejną szansę wzniecenia buntu. Był już film z Hitlerem, teraz baner podpuszczonych i niedoinformowanych kibiców. Ciekawe do czego jeszcze RTSK jest w stanie się posunąć? Przypuszczam, że nie przewidują wygranej ponieważ gdyby było inaczej nie namawiali by do referendum bez podstawy. Nie przychodzi In do głowy, że po ich wystąpieniach gdyby RTSK wygrało po miesiącu można było by już namawiać do referendum pokazując skany ich strony jako wzorzec do działania.
  Moim zdaniem RTSK jest potrzebne, powinno funkcjonować jednak jako merytoryczna opozycja, pokazać co ma do zaoferowania, stanowić konkurencję. Dawni działacze podkreślają jednak, ze nie ma tam już kto działać a co potrafią Ci którzy „rządzą” w RTSK przekonać możemy się na stronie.

  1. krążą słuchy ze w dniu premiery 3 klipu promocyjnego miasta/burmistrza na youtube ukaże się „Upadek Burmistrza II” 🙂

  2. Mało wyrafinowana prowokacja, nie dajcie się na nią złapac, RTSK merytoryczna opozycja, czyli taka, która gdacze i daje w spokoju rządzić. Prymitywne. Z tego co wiem, to też nie tylko prowokacja co kłamstwo. RTSK nie chce referendum, ale dlaczego nie mówic o tym, że inni chcą? Ktoś tu się boi, a ja bym zrobiła referendum. Załatano kłopoty Ruchu, w ostatniej chwili, co winni sa kibice? Niedoinformowani, gdyby byli poinformowani rozniesliby tych co grają politycznie Ruchem. I jeszcze raz – zróbcie to referendum, tymbardziej jak toborowi nie chcą to wy chciejcie. Oni się boją!

  3. Dobra opozycja, to opozycja głosująca z rządzącymi, ciekawa formuła demokracji. Nie mam wątpliwości, kto to może pisać – każdy może, ale trochę szacunku dla forumowiczów. Ktokolwiek jednak pisze powinien mieć trochę samodyscypliny, chociaż w netcie króluje chamstwo i brak odpowiedzialności a dialog jest walka na noże. Jak poważny człowiek, zakładam, może pisać np. o braku kręgosłupa moralnego? Jeśli wie co pisze, a kim ty jesteś, żeby wystawiać świadectwa moralności? Spowiednikiem tych, których obrażasz?! Na pewno jesteś wzorowym wiernym.
   Obecnym rządzącym nie potrzebna jest żadna opozycja, własni radni – tylko po to żeby podnieść rękę w głosowaniu – to nie jest osąd, to fakty. RTSK jest konkurencją i dlatego burmistrz i jego ludzie bezpardonową ją zwalczają. Inicjatywa wygrała wybory bezapelacyjnie. Nie musi być tak nastepnym razem, symptomy zużycia się władzy są ewidentne. Tym mocniejsze będzie bicie w RTSK i śmieszne próby skłocania jego członków, bo przecież wszyscy się znają. Strona tez jest zła, bo jest tu możliwość pisania nie tego co rausz sobie życzy. Jakie to prymitywne, „ciemny lud to kupi”. Albo i nie…

 5. Koneksje i układy w załatwianiu pracy były i będą dopóki rynek pracy będzie jaki jest. Zgadzam się z XXX – jakby ludzie chcieli RTSK toby wybrali. Urzędujący burmistrz i jego ugrupowanie wygrali z przewagą rzadko spotykaną i to jest fakt. Za 2 lata będą kolejne wybory i wtedy ludzie zdecydują znowu. Porównywanie Bytomia i krajów arabskich jest na miejscu tylko z powodu bałaganu panującego w tych miejscach. Referendum w Rudzie Śl. już się nie udało. Czy Bytom wyjdzie dobrze na odwołaniu Koja – wątpię. We wrześniu wybory, zanim wszystko okrzepnie i kurz opadnie będą kolejne. I za to wszystko, łącznie z referendum trza płacić. Tak więc RTSK – jak chcecie wygrać kolejne wybory zróbcie coś pozytywnego a nie piszcie rzewnych kawałków o rewolucjach i utracie naszego ukochanego klubu.

 6. Powszechnie wiadomo że środowisko RTSK jest nieprzychylne obecbym włodarzom miasta (gdyby mieszkańcy chcieli przedstawicieli RTSK to by ich wybrali – a chyba nie chcą)ale też powszechnie wiadomo, że to obecna władza ma dużo większe dokonaniadla naszego miasta niż poprzednicy. Wystarczy nam np. „urzędu RODZINNEGO” zamiast gminnego jak było za pana Jochlika gdzie całe rodziny pracowały.

  1. moja żona jest związana z UM od wielu lat i szczerze tęskni za porządkiem i tym jak się traktowało pracowników za Pana burmistrza Jochlika. Piszesz, że Urząd Rodzinny, to kolejna brednia i mit ! Proszę spojrzeć teraz co się dzieje, pracuje synowa od wiceburmistrza Skibińskiego, który jej załatwił pracę w inwestycjach, żona radnego Wilczka, żona radnego Hajdy słynna Zuzia, która przegrała „wygrany” konkurs na dyrektora Sp 1 – nie pomogła nawet zarzyłość nie tylko służbowa ale i prywatna z szefową ZPO a burmistrz wystraszył się wyniku referendum w bytomiu, i co to jest to nie jest Urząd Rodzinny ??? wymieniać możnaby dalej !

  2. Zaiste to pogłębiona refleksja, „dużo większe dokonania”. Dokonań nikt tej władzy nie ujmuje, materialne dowody są widoczne, spora część chybiona inne dadzą się obronić. Zrozum, że wybory kierunków aktywności tej władzy są jak EURO 2012, chwila radości – rachunki będziemy wnet płacić wszyscy. Miliony włożone w „dokonania” przez 5 lat nie spowodowały, że Radzionków poszedł do przodu. Jochlik zbudował struktury miasta, ale nie miał kasy – kasa do miasta zaczęła płynąć od 2007 roku,

 7. Radzionków nie tylko żyje stadionem! Lepiej zastanowić się jak rozwiązać problem bezrobocia wsród młodych ludzi, a potem budować gmachy. Tak na marginesie niech Urząd Miasta jest tam gdzie jest. Ja juz powiedziałam ten projekt rynku to jeden wielki niewypał! Zamiast zrobić ładny stylowy rynek to ktoś wpadł na pomysł postawienia jakis bungalowów i 3 drzewek. Na dodatek teren Księżej Góry, który mnie osobiście zachwycał teraz przeraża! Za niedługo już nigdzie człowiek nie wyjdzie… Szkoda słów….

 8. Oczywiście, a to że nie ma dróg na „Górce” to pewnie wina Ministra Infrastruktury, to że nie ma nowych miejsc pracy i inwestorów to wina Ministra Gospodarki, to że Ruch nie ma wsparcia to wina Minister Sportu, to że hala nie służy drużynom z Radzionkowa to wina Rzecznika Rządu, to że nowa hala się rozsypuje to wina Ministra Budownictwa, to że nie ma dentysty w Radzionkowie to wina Ministra Zdrowia, to że mamy niekompetentnego Zastępcy Burmistrza to wina premiera, to że Rojca jest traktowana jako dzielnica drugiej kategorii to wina Ministra Rozwoju Regionalnego, to że Radzionków nie ściąga poważnych inwestorów z zewnątrz to wina Ministra Spraw Zagranicznych, to że tereny, które mogły by być przeznaczone pod inwestycje marnieją to wina Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to że budżet jest obciążony przez przejęcie szkoły średniej to wina Ministra Edukacji Narodowej, to że miasto jest zadłużone to wina Ministra Skarbu, to że drogi mamy ciągle utwardzone „gonki” to wina ministra Transportu, to że młodzi ludzie z Radzionkowa nie mają pracy to wina minister Pracy……. i tak można by wymieniać w nieskończoność.

 9. wy nie macie pojecia, to nie wina tobora, tylko ministra finansow ktory znowelizowal ustawe dotyczaca partnerstwa publiczno-prywatengo… polecam sie doedukowac

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.