Decyzja w czwartek

W najbliższy czwartek ma zapaść decyzja o przyznaniu (lub nie przyznaniu) licencji na grę w pierwszej lidze dla Ruchu Radzionków.

Jak powiedział naszemu portalowi prezes klubu Tomasz Baran, klub złożył już wszystkie wymagane do uzyskania licencji dokumenty i teraz pozostaje czekać na to co wydarzy się w czwartek – złożyliśmy dokumenty z ZUS-u z Urzędu Skarbowego, zgodę na organizowanie imprez masowych na stadionie na Stroszku oraz podaliśmy stadion zastępczy – stadion Odry Wodzisław. 
Prezes odniósł się również do krążących wszem i wobec informacji na temat sprzedaży w ewentualnego miejsca w lidze innemu klubowi – Nie ma na razie w ogóle tematu sprzedania licencji, są to tylko plotki, żadne rozmowy na temat nie są prowadzone. W czwartek zapadnie decyzja i jeśli będzie ona dla nas pozytywna to rozpoczniemy budowę nowego zespołu. Mamy obecnie tylko czterech zawodników z kontraktami, a więc musimy zbudować całkowicie nowy zespół łącznie z trenerem i jego współpracownikami. 
Ruch jest jednak objęty zakazem transferowym, co również może mieć wpływ na decyzję o przyznaniu licencji i mieć kolosalne znaczenie przy budowie zespołu na nowy sezon: – Tak, rzeczywiście mamy zakaz transferowy, jednak w czwartek w Warszawie będę na ten temat rozmawiał i będę chciał, aby przynajmniej na razie nam ten zakaz zawieszono. Jeśli uzyskamy licencję będę prowadził rozmowy z różnymi ludźmi, aby tą drużynę posklejać. 
Co w przypadku nie uzyskania licencji przez Ruch?
Na chwilę obecną nie wiem co będzie z Ruchem i gdzie będzie grał w przyszłym sezonie jeśli nie otrzyma licencji. W piątek będę mógł powiedzieć więcej na ten temat, jednak mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli i Ruch będzie grał jesienią w I lidze – kończy Tomasz Baran.

XXX
Kibicom pozostaje jedynie czekać na pozytywne wieści z Warszawy w czwartek, a później wierzyć że wszystkie niepokojące wieści jakie obiegają opinię publiczną nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Kibicom zatem znowu pozostała tylko nadzieja… czyją matką się okaże dowiemy się wkrótce.

3 komentarze

  1. „i będę chciał, aby przynajmniej na razie nam ten zakaz zawieszono”
    czyli co , zawieszenie zakazu na 1 dzień, „klepnięcie” transferów i nałożenie zakazu znowu? To są jakieś jaja. Nie chcę takiej ligi nie chcę takiego klubu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.