Krzysztof Banek i RTSK docenieni w Warszawie !

Miło nam poinformować, że członek naszego stowarzyszenia Krzysztof Banek dostał się do jubileuszowej XX edycji Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

O Szkole
Szkoła Liderów jest unikalnym w skali Polski, intensywnym szkoleniem dla osób z doświadczeniem w działalności publicznej – samorządzie terytorialnym, instytucjach i inicjatywach obywatelskich, środowiskach opiniotwórczych, partiach politycznych i organizacjach pozarządowych.  Szkoła Liderów to okazja do spotkania i wspólnej pracy dla ludzi różnych sektorów i opcji politycznych.

Szesnastoletnie doświadczenie Stowarzyszenia w zakresie kształcenia liderów jednoznacznie pokazało nam, że należy inwestować w osoby o dużym potencjale przywódczym, pomagającym tworzyć w swoim otoczeniu nowe wzory i normy – komunikacji, zachowania i postępowania. Dlatego Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego to program stworzony z myślą o prawdziwych – liderach i liderkach społeczeństwa obywatelskiego.

Celem jest edukacja liderek i liderów życia publicznego, poprzez przekazanie im umiejętności i wiedzy potrzebnych w działalności społeczno-politycznej oraz stworzenie przestrzeni do rozwijania postaw i poglądów.

Stowarzyszenie Szkoła Liderów przez ostatnich szesnaście lat przeszkoliło ponad tysiąc osób. Wśród Absolwentów Szkoły są m.in. ministrowie, posłowie, europosłowie, wojewodowie, burmistrzowie, czołowi działacze organizacji pozarządowych, osoby działające w sektorze biznesowym.

Krzysztof Banek już wiosną tego roku próbował swoich sił w innym programie jakim był program „Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności” jednak wtedy zabrakło szczęścia. Ponowny start na początku czerwca br. Tym razem do Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego okazał  się wielkim jego osobistym sukcesem.

Krzysztof Banek w skrócie zrelacjonował jak to wyglądało:

Cieszę się, że moja jakże krótka ale intensywna działalność w ramach Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego została pozytywnie dostrzeżona. Bez  wątpienia mogę powiedzieć, że to co w RTSK robimy od 22 lat dla Radzionkowa zostało bardzo dobrze odebrane, szczególnie fakt, że już na początku września będziemy mieć 15 rocznicę wydania Rozporządzenia mówiącego o powrocie Radzionkowa na mapę Polski. Sama rekrutacja była dwu etapowa. Najpierw wysłanie formularza zgłoszeniowego a następnie zostałem zaproszony na rozmowę, no a później już oficjalna informacja i wielka radość ale i odpowiedzialność. Konkurencja dosyć spora bo o miejsce w szkole aplikowało 187 osób, do drugiego etapu dostało się 87 osób a do szkoły pojedzie 45 osób. Na pewno to co uda mi się wynieść z zajęć będę chciał spożytkować w swojej działalności społeczno – samorządowej z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta.

Przypominamy, że Krzysztof Banek z wykształcenia jest  politologiem o specjalności polityka samorządowa, obecnie pracuje w PUP Tarnowskie Góry, od marca tego roku pełni funkcję radnego Rady Miasta Radzionków a członkiem RTSK od 2010 r., wraz ze swoimi młodymi przyjaciółmi tworzy ruch RTSK 2020. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.