RUCH RADZIONKÓW WYCOFANY Z ROZGRYWEK I LIGI! TO JUŻ KONIEC MARZEŃ, PRZYSZŁOŚĆ KLUBU W …GWIAZDACH

Na dzisiaj o godz. 10 w salce klubowej Tomasz Baran, prezes KS Ruch Radzionków zwołał konferencję prasową. Nie bez wzruszenia złożył oświadczenie: Nie mam zbyt dobrych wieści do przekazania, w swej działalności w Ruchu Radzionków kierowałem się zasadą: per aspera ad astra…(przez cierpienie do gwiazd dod. red.) Dziś odchodzę z Ruchu ze spuszczoną głową. Pomimo licznych zapewnień, że „jakoś to będzie” – nie jest. Oczekiwałem, iż klub to duma miasta, jego najlepszy promotor, promotor miasta i radzionkowskiego biznesu… Spotkała mnie obojętność.
Wycofujemy drużynę z rozgrywek I ligi. Jako zarząd podajemy się do dymisji, w najbliższym czasie zostanie zwołane walne zgromadzenie – nie będę ubiegał się o stanowisko w nowym zarządzie. Uznaliśmy, iż ratowanie klubu na pół roku nie ma sensu, nie ma środków, nie ma stadionu i nie będzie. Mam nadzieję, że klub nie upadnie, nie zasługuje na to.
Tak więc klub grać będzie w A-klasie, bo tam aktualnie występują rezerwy, po roku karencji, w związku z wycofaniem się z rozgrywek, jest szansa na III ligę. Jeśli klub, jako a-klasowicz nadal mieć będzie pod kuratelą targowisko, to dług będzie się zmniejszał, 120 000 zł to stypendia miasta, 50 000 reklama, zyski miesięczne z targowiska to 35 000 zł.
Do „spokojnej” I ligi zabrakło ok. 400 tysięcy złotych, bezpieczny budżet I-ligowca to milion złotych… RED.

XXX

Epitafium dla Ruchu

Tak zatem kończy się 93 letnia historia klubu.
Z piłkarskiej mapy Polski znika klub, który jak nikt inny przyczynił się do promocji Naszego miasta w całym kraj. Klub, który był obecny w świadomości radzionkowian przez wszystkie lata istnienia. Był obecny, a dokładnie był jedynym „elementem”, który podkreślał Naszą tożsamość w czasach, kiedy Radzionków był w administracyjnych granicach Bytomia. Znika klub, który w ogromnej mierze przyczynił się do odzyskania praw miejskich w 1998 roku.
Znika klub, który dostarczał radzionkowianom wielkich emocji, wspaniałych chwil i wielu wzruszeń. Znika wizytówka miasta, symbol po którym każdy w Polsce wiedział skąd jesteśmy.

Nie będzie już w Radzionkowie drużyny pierwszoligowej, nie będzie już drużyny, która rywalizować będzie z najlepszymi w kraju. Klub który nie raz :powstawał z kolan” na naszych oczach przestaje istnieć.
Dzisiaj Ruchu Radzionków już nie ma.
Dnia 18.07.2012r. Ruch Radzionków zniknął z piłkarskiej mapy Polski, ale nie zniknie z pamięci kibiców. W górę serca!!!

13 komentarzy

 1. te 800 000 tys z targowiska jest nieaktualne od 1.08.2012 jest nowy cennik dochód roczny będzie wynosił około 1300 000tys złotych
  problem w tym iż klub praktycznie przestał istnieć.Jedynie nowy zarząd i kilku pracowników klubu będą mieć dobre i pewne wynagrodzenia.W tej sytuacji burmistrz powinien natychmiast odebrać targowisko klubowi.

 2. dochód brutto z targowiska na rok około 800 000,0zł
  pieniądze idą na urząd i są przekazywane na klub w formie stypendium reklamy itd.

 3. nie pisz o przekrętach i o „kolesiostwie” nie będziemy się licytować. Ja uważam, że stadion w Radzionkowie to impuls do budowania czegoś stabilnego i perspektywicznego, ile ludzi kibicuje w Radzionkowie Ruchowi? 70% myślę, a ile chodzi na Stroszek 15% to wszystko w temacie jest potencjał, który może być wykorzystany

 4. Jeżeli chodzi o stadion , to się zgodzę ,że 2 lata temu burmistrz obiecywał budowę ,i za to Go można ganić. Natomiast jeżeli chodzi o pomoc finansową ,to kasa z miasta płynie do RR , więc nie mów ,że miasto nie pomaga finansowo.
  Sam Pan Baran mówił ,że w ubiegłym roku miasto dało 1000000 zł,a w tym roku ,jest to kwota 600000 zł.(420tyś -targowisko, 120tyś -stypendia, 60tyś -promocja)
  To nie jest mało ,jak na takie miasteczko jak Radzionków, i więcej nie będzie.
  Nie wyobrażam sobie , aby z miasta ,co roku szła kwota 1,5 ,czy 2 miliony zł. , na samo utrzymanie klubu.
  Utrzymywanie jakiegoś stowarzyszenia , w tym wypadku klubu sportowego , to nie jest zadanie gminy.
  Samo zamówienie publiczne, na promocję miasta ,poprzez klub piłkarski , to i tak ,taki mały „przekręt” ,gdzie warunki zamówienia, czyli swiz ,są tak napisane ,że musi go wygrać Ruch Radzionków.

 5. Jakby w swoim czasie burmistrz pochamowal swoje ego i trzymał język za zębami (wiadomo o czym mowa) to pewnie prawie nikt nie miałby do niego pretensji, ale obiecując wszystkim w tym zarządowi pomoc, stadion itd. nie można sie dziwić, ze Ci ludzie pasjonaci i kibice RR chcieli to dalej ciągnąć, ale z szumnych zapowiedzi nic nie zostało i efekt końcowy musiał być właśnie taki.
  Za dalszy komentarz do tej sprawy powinno posłużyć hasło: burmistrz pomaga tylko swoim.

  1. Na forum RR od dłuższego czasu się nie udzielam ,bo tam mnie już dawno zablokowano, tam nie potrafią dyskutować , a jak ktoś ma inne zdanie , to go najpierw oplują ,a potem zbanują , to już jest niestety ,takie środowisko nacjonalistyczno-patologiczne, a niektórzy z nich chełpią się nawet ,że podczas meczu Polska -Rosja byli w Warszawie i robili rozróby.
   Kibic – ty mi nie będziesz mówił, czy się mam wypowiadać, czy nie.
   Logika myślenia się kłania ,odpowiedzialnym za to ,że kasa klubu jest pusta,i sponsorów nie ma , jest zarząd klubu z prezesem na czele, burmistrz to może być odpowiedzialnym za stan kasy miasta , albo jego długi.
   Nie obwiniam też nadmiernie zarządu RR, za to ,że nie ma kasy w klubie ,w takim małym Radzionkowie po prostu nie ma wielu sponsorów i firm , z których można by czerpać pieniądze. Jak była kopalnia to jakoś się to jeszcze wszystko kręciło.
   Nawet ,gdyby był nowy stadion na 2 tys ,lub nawet na 5 tys. widzów , to i tak wielu sponsorów by nie było ,Radzionków to pipidówa i żadna poważna i szanująca się firma z poza Radzionkowa nigdy nie zainwestuję w klub z takiej mieściny jak Radzionków.
   Jedyna szansą jest firma z Radzionkowa ,lub najbliższej okolicy , ale jak widać nie znalazł się chętny do sponsoringu, (czyli ładowania kasy do studni bez dna , bez możliwości zwrotu) naszego klubu.

 6. Co za artykuł, w jednym miejscu piszecie, że wycofano drużynę z 1 ligi,i będziemy grali w A klasie, czyli tam gdzie nasza rezerwa, a w epitafium piszecie ,że klub znika z mapy Polski. Wycofanie drużyny z rozgrywek 1 ligi, nie jest przecież jednoznaczne z rozwiązaniem klubu !!!
  Jak się nie ma poważnych sponsorów, a jedyne dochody pochodzą z kasy miasta , to nie można grać na poziomie pierwszej ligi.
  Dziś słowa Pana Barana, tylko potwierdzają to ,co mówił kilka miesięcy temu G. Tobor ,że środowisko radzionkowskie (biznesowe) jest za małe, i nie sprosta finansowo, utrzymywać klub na tak wysokim szczeblu rozgrywek.
  Wtedy ,gdy burmistrz powiedział ,że środowisko radzionkowskie, stać co najwyżej ,na 3 ligę ,to się kibice oburzyli ,dziś to samo powiedział Pan Baran. Stadionu pewnie prędko nie będzie, bo to są wielkie wydatki dla miasta,i sam nie jestem przekonany ,że wydatek 20, lub 30 milionów złotych na nowy stadion ,wobec wielu innych potrzeb, jest dobrym pomysłem. Jako mieszkaniec tego miasta ,chcę , aby w mieście robiono wiele inwestycji ,i nie można tych inwestycji zaniechać, czy hamować ze względu na ogromne koszty budowy stadionu. Piszę to jako wieloletni kibic RR ,który jest na każdym meczu ,niezależnie czy Ruch grał w 1 lidze, czy 4 lidze.

  1. Oczywiście, że Ruch nie znika, wielu kibiców jednak jest załamanych, dla nich skończyło się coś ważnego w ich życiu, i ja się nie dziwię, jak analityczny dalbert. Analityczny i bardzo wyrozumiały – panie dalbert – kilka miesięcy temu burmistrz mógł mówić, że Radzionków nie stać na I ligę – wtedy już postawił na Ruchu krzyzyk. A pan pamięta panie dalbert co mówił burmistrz i jego prawa, może lewa ręka w kampanii wyborczej? Ruch zrobił swoje, może odejść. Co miasto, panie dalbert mogło zrobić dla klubu? Wiele, gdby i on, jego działacze mieli pomysł na biznes. Ale skoro burmistrz na dwie kampanie promocyjne miasta, czy swoją znalazł 1,2 mln zł, mógłby dac więcej, bo Ruch skuteczniej rozsławia Radzionków, przy całym szacunku, niż osoba pana b. – poza tym Ruch to nie jest „jakieś stowarzyszenie”, to dla wielu cos więcej, jako wieloletni kibic dalbert chyba to wie. Zadziwiające są próby wybielenia bierności miasta a hasła jakie kolega dalbert pisze skądś znam. Czy to burmistrz nie powiedział, że jak zacznie się budować stadion, to kilka przedszkoli trzeba będzie zamknąć. To jest totalna demagogia, widać skuteczna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.