55 piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Już we wtorek 24 lipca wyruszy 55 piesza pielgrzymka do Częstochowy. W tym roku do Matki Boskiej Częstochowskiej uda się grupa ponad 300 pielgrzymów parafii Św.Wojciech w Radzionkowie ale i nie tylko. Jak co roku w pielgrzymce uczestniczą nasi przyjaciele z okolicznych parafii oraz goście z zagranicy.

„Kościół naszym domem” – to hasło tegorocznej pielgrzymki, którą po raz pierwszy poprowadzi ks. Grzegorz, który jest od roku nowym wikarym wojciechowej parafii. Kulminacyjnym punktem jak zwykle będzie „Dzień Radzionkowski” jak tradycja nakazuje zawsze we czwartek. Rozpoczyna się od drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach następnie msza św. w kaplicy cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, nieszpory w kościele św. Barbary trochę poniżej wzgórza a cały dzień zwieńczy apel jasnogórski o 21.
Tradycją również jest to, że większość mieszkańców uda się do Częstochowy tego dnia aby razem z pielgrzymami przeżywać to wyjazdowe duchowe święto parafii Św Wojciecha.
Pielgrzymi wrócą do Radzionkowa w sobotę 28 lipca około godz. 17.

1 komentarz

  1. Pielgrzymi będą mieli świetną okazją aby pomodlić się także w intencji Ruchu Radzionków, o szczęśliwe znalezienie sponsora, wybudowanie stadionu i udany powrót do ekstraklasy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.