Nie dofinansowali kolejnej edycji… Może za ro(c)k?

Ro(c)k temu w głowach młodych ludzi z RTSK2020 narodził się pomysł, do zorganizowania w Radzionkowie imprezy, która z roku na ro(c)k miała odmieniać muzyczne oblicze naszego miasta.

Dzięki dużej determinacji i zaangażowaniu 27 sierpnia 2011 o godz. 16:30 występ dobrze ro(c)kującego zespołu HEATH otwiera pierwszy w historii naszego miasta Festival Zespołów Rockowych „DOBRY ROCK EUROPO”. Festival, który miał na celu pomóc młodym perspektywicznym zespołom w rozpoczęciu ich artystycznej kariery a gwiazda festiwalu, legenda polskiej sceny rockowej – zespół „TURBO” miał wskazać młodym adeptom rocka tajniki sukcesu. Całe przedsięwzięcie odniosło wielki sukces, pomimo garstki nieprzychylnych komentarzy ludzi, którzy każdą „inicjatywę” społeczną odbierają jako działanie polityczne.

RTSK  pragnąc kontynuować projekt DOBRY ROCK EUROPO skierowało na ręce Burmistrza Miasta Radzionków prośbę o dofinansowanie Festiwalu, na co Ratusz nie spojrzał przychylnym okiem. Niestety z przykrością należy stwierdzić, że i w tym przypadku po raz kolejny polityka oraz nie spełnione aspiracje wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Działanie władz Miasta skutecznie uniemożliwiło nam zorganizowanie imprezy, a co za tym idzie pozbawiło wielu młodych muzyków możliwości muzycznego rozwoju u boku najwybitniejszych polskich rockmanów. Po raz kolejny młodym mieszkańcom naszego miasta zamknięto bramy do gwiazd… A co mamy w zamian? Street Art. Sztukę uliczną, z którą zostały poplątane dobre rockowe riffy. Nie tak miało to wyglądać…

5 komentarzy

  1. Osoba przesyłająca komentarz reprezentuje swoje prywatne zdanie (patrz stopka). Nie mamy wpływu na to co piszą internauci. Nawiasem mówiąc nie trudno zauważyć, że pod newsami komentarze piszą też osoby z innych ugrupowań politycznych niż RTSK 🙂

  2. Jak komentarz Dionizosa300 ma się do mszy św. na pamiątkę dokumentu o samodzielności Radzionkowa i pielgrzymek p. Banka.

  3. Strzelce Opolskie są ładniejszym miasteczkiem od Radzionkowa, ale we wszystkich małych miejscowościach jest po prostu nudno. Miłośnicy piłki nie mogą teraz chodzić na mecze Ruchu, młodzi ludzie nie mogą posłuchać koncertów na dobrym poziomie. Nic tylko spakować walizke i wyjechać!

  4. Widzę, że Radzionków, który kiedyś tak ceniłem za to, że kładzie nacisk na rozwój kultury zaczyna schodzić na psy, a raczej jego władze. Włodarze wszystkich polskich miast robią loda czarnym świętojebliwym. Wyprowadźcie się do Wrocławia, to jest jedyne normalne polskie miasto. Tu się oddycha „przestrzenią”. We Wrocku już siedzi 80% Strzelec Opolskich i 50% Toszka 🙂

  5. Ciekawe czy Straż Miejska i Policja też nakazywały muzykom zejść ze sceny w czasie trwania koncertu, jak to miało miejsce podczas koncertu zespołu Turbo, podobno z powodu „licznych” zgłoszeń od mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.