Radzionkowskie Rody w Muzeum Chleba w Radzionkowie

24.10.2012 r. odbyło się spotkanie Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego z radzionkowskimi rodzinami, których historie przedstawiamy w Głosie Radzionkowskim. Gościliśmy w Muzeum Chleba, gdzie w bardzo sympatycznej atmosferze spędziliśmy dobre dwie godziny.

Spotkanie poprowadził przewodniczący RTSK Paweł Bomba, który wraz z Panią Marysią Kielar Czaplą przywitał naszych bohaterów. Było dużo wspomnień i wzruszeń. Całe spotkanie odbyło się z okazji 15 lecia wydania rozporządzenia dotyczącego utworzenia gminy Radzionków. Dla wielu gości były to ważne chwile. Głos zabrał były burmistrz Radzionkowa Pan Gustaw Jochlik dzieląc się ze wszystkimi swoimi refleksjami z 15 lat samorządu radzionkowskiego. Najważniejszym chyba dla wielu był moment kiedy wszyscy zgodnie zgodzili się, że „Radzionkowskie Rody” zostaną wydane w formie książkowej.
Taka publikacja przyczyni się do utrwalenia w pamięci tego co najważniejsze dla naszych rodzin ale przede wszystkim pokaże naszym krewnym i przyszłym pokoleniom jakie wartości dla naszych przodków były ważne i jak podchodzili do wielu wielu rzeczy.

Dziękuję Wszystkim przybyłym gościom, obecnym i byłym radnym naszego miasta, członkom RTSK oraz gospodarzowi Panu Piotrowi Mankiewiczowi za gościnę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.