Remont na „Górce” tylko dla wybranych

W programie wyborczym Inicjatywy Mieszkańców Radzionkowa jak i kandydata na radnego z tej dzielnicy od 2006 roku możemy przeczytać, że jednym z głównych punktów programu wyborczego jest modernizacja dróg na tzw. „Górce”. W kadencji 2006-2010 ostrożnie mówiło się o remoncie dwóch wybranych ulic, natomiast w programie na lata 2010-2014 mowa jest już o remoncie wszystkich dróg w ww. dzielnicy. Fakty jednak są następujące:

Pod koniec kadencji 2006 –2010 jedynie rozpoczęto prace związane z przebudową ulic Karola Adamieckiego i Wspólnej, natomiast na początku obecnej kadencji zakończono prace związane z przebudową i wymianą nawierzchni tej pierwszej. Ulica Wspólna doczekała się jedynie modernizacji sieci wodno – kanalizacyjnej.

Mieszkańcy pozostałych ulic mieli nadzieję, że remont pozostałych dróg to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Nic bardziej mylnego; przez półtorej roku nic się w tym rejonie nie działo. Sytuacja zmieniła się nieco ponad miesiąc temu, kiedy to miasto przystąpiło do realizacji programu: „Przebudowa drogi wraz z sieciami wodno.-kanalizacyjnymi. ul. Miłej, Barbórki i Wiktorii”, który ma potrwać do połowy 2014 roku. Ta informacja świadczy jednoznacznie o tym iż mieszkańcy pozostałych czterech ulic w tym ul. Wspólnej, którą przejeżdża większość mieszkańców „Górki”, na modernizację dróg będą musieli poczekać jeszcze kilka lat.

W związku z tą sytuacją nasuwa się kilka pytań:

 Ile kadencji jeszcze potrzebuje Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa aby zrealizować jeden punkt swojego programu?

Kto wybiera ulice które przeznaczone są do remontu?

Dlaczego w pierwszej kolejności wyremontowano ulicę Adamieckiego, która znajduje się w środku osiedla?

Dlaczego nie rozpoczęto remontu od ulicy łączącej wszystkie drogi czyli ulicy Wspólnej bądź od stacji PKP czyli od ulicy Przyjaźni? 

Kiedy wyremontowane zostaną pozostałe ulice na „Górce”. 

 Adam Sznajder

1 komentarz

  1. Twój samochód nadaje sie do mechanika? Spójrzmy pozytywnie! można pojść pieszo na księżą góre i pooglądać dinozaura 🙂

    Mam propozycję do właścicieli sklepów motoryzacyjnych by dali ogoszenie do Głosu Radzionkowksiego, że dla mieszkańców Górki mają rabat na amortyzatory i inne części zawieszenia. Stały klient to dobry klient 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.