Serdeczne życzenia dla sekcji PZHGP Radzionków

Najserdeczniejsze życzenia z okazji 90 lecia sekcji  Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych  w Radzionkowie składa Prezes Paweł Bomba wraz z całym Zarządem, Radnymi i członkami Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego. 90 lat to piękna karta w historii każdej organizacji. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę, bez Was nie byłoby naszego wspólnego sukcesu jakim był festyn Dobry Lot Europo – który wtedy propagował idee integracji europejskiej a po wstąpieniu Polski do UE podtrzymywał te wartości. Dziękujemy za te wspólne piękne chwile na festynie ale i w trakcie innych okazji gdzie mogliśmy wzajemnie czerpać ze swoich doświadczeń. Mamy nadzieję na dalsze kontynuowanie tej wspólnej tradycji opierającej się na współpracy.

Długich, owocnych i zwycięskich lotów dla wszystkich członków oddziału. To co robicie zasługuje na prawdziwe uznanie.

Symbolika gołębia

Symbol gołębia oznacza bardzo wiele rzeczy. Tradycyjnie pojedynczy gołąb, szczególnie biały to piękny symbol pokoju i pojednania. Inni gołębia uważają za symbol wolności. Z kolei dwa gołębie są już symbolem miłości. Nie bez powodu mówi się, że jakieś osoby gruchają do siebie jak dwa gołąbki. Gołębie są symbolem miłości, ale mogłyby również oznaczać wierność. Te ptaki są bardzo oddane swoim partnerom jak np. turkawki, które nawet po śmierci gołębia-partnera nie szukają nowego, tylko jakby zdawały się oczekiwać na jego powrót. To bardzo interesujące zwierzęta. Współczesne symbole gołębia to tylko wierzchołek góry lodowej.

W starożytnym Egipcie z gołębiem utożsamiano niektórych bogów. W religii chrześcijańskiej gołębie towarzyszą niektórym świętym, a gołębica jest symbolem Ducha Św. Można to odczytać z niejednego opisu czy ujrzeć na wielu kościelnych witrażach lub obrazach. Obecnie często i chętnie wykorzystuje się gołębie właśnie dla uatrakcyjnienia jakiś imprez, gdzie wypuszcza się z klatek gołębie, jako właśnie symbol pokoju czy miłości.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.