X JUBILEUSZOWA BARBÓRKA RTSK

X Barbórka RTSK przeszła do historii. Tym razem przybrała formę prawdziwej karczmy piwnej, z jej nieodłącznymi atrybutami. Zabawa była znakomita, ponad 200 górników w restauracji „U Letochy” biesiadowała zgodnie ze starym obyczajem. Barbórka to niewątpliwy sukces organizacyjny, ale przecież nie po to ją organizowaliśmy –  a po to, by spotkać się w gronie braci górniczej, powspominać i pogadać, po to by górnicza tradycja w Radzionkowie nie zagasła..
Serdeczne podziękowania dla: Firmy Tank Quid sp. z o.o, Firmy Albud, Compnet, Kompanii Piwowarskiej SA Tychy, Józefa Wylenzka, Stanisławowi Szołtysikowi  i Zespołowi Talizman za znakomite nagłośnienie, Antoniego Tomczyka i Pawła Bomby, Leszka Głogusza, Krzysztofa Tobora oraz  członków RTSK, którzy współorganizowali ta imprezę, a także prowadzącym imprezę: Kabaretowi „Jestem” z Piekar z Prezesem Biesiady Wincentym Hajda na czele, akordeonistom z Rudy Śląskiej pod dyrekcją Roberta Kiera i solistom Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”: Jakubowi Zorzyckiemu , Dawidowi Tomczykowi i Tomkowi Nalewajce – nie tylko za śpiew i oprawę muzyczną i pomoc w logistycznej stronie organizacji naszej Barbórki.

1 komentarz

  1. W imieniu RTSK składamy największe podziękowania uczestnikom którzy po pierwsze przyjęli nasze zaproszenie a po drugie pokazali że szanują tradycje górnicze i potrafią się świetnie bawić . Jeszcze raz serdeczne dziękujemy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.