Ruch przygotowuje się do III ligi, czy wystartuje?

Prezes Ruchu Radzionków Marcin Wąsiak w dalszym ciągu zapewnia o tym, że pierwsza drużyna w przyszłym sezonie wystartuje w rozgrywkach III ligi. Jednak, aby tak się stało, to uregulowane muszą zostać dwie główne kwestie: organizacyjna i sportowa.


Sytuacja finansowa klubu jest nadal zła, natomiast jak mówi Marcin Wąsiak, mimo ciągłego zadłużenia kwestie finansowe zaczynają się stabilizować. Jednakże do tego dochodzi ciągły problem z stadionem; tym nie remontowanym od lat w dzielnicy Stroszek oraz tym będącym ciągle w wyobraźni nowym mającym powstać w Radzionkowie.
Trzecioligowe wymogi obecny obiekt może i spełni, jednak jeśli klub chce budować drużynę na lata to nowy obiekt jest niezbędny.
Do tego, jeśli Ruch marzy o starcie w sezonie 2013/2014 to niezbędne jest już tworzenie nowej drużyny praktycznie od zera. Jak planują radzionkowscy działacze w marcu zatrudniony ma być nowy trener, który ma za zadanie zbudowanie nowej drużyny. Zadanie niezwykle trudne, aby w ciągu czterech miesięcy stworzyć drużynę z niczego. Zwłaszcza, iż większość zawodników wcześniej niż w czerwcu nie zdecyduje się na reprezentowanie drużyny nie startującej w żadnych rozgrywkach.

Miejmy nadzieję, że ta sztuka nowemu trenerowi się uda, a działacze staną na wysokości zadania, jednak wbrew zapowiedziom kibice „Cidrów” nie mogą spać spokojnie. Dopiero w lipcu okaże się czy Ruch nadal będzie wizytówką Radzionkowa, jak to miało miejsce w ostatnich 93 latach.

1 komentarz

  1. Sprawa awiazana z naszym Klubem. W sobotę odbedzie się pogrzeb Śp. Romana Tobora zawodnika naszego klubu,działacza Klubowego, wieloletniego członka Zarzadu , kibica który Ruch Radzionków i jego idee miał zawsze w sercu.To byłdobry człowiek, człowiek wielkiego serca. Cześć jego pamięci.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.