Rozległe dziury na ul. Knosały

fot. KPP / archiwum

Kierowcy informują, że na drodze między Radzionkowem a Bobrownikami należy zachować ostrożność, bo jezdnia na ul. Knosały znów pokryła się szerokimi dziurami. W marcu 2012r. w okolicach radzionkowskich sadów doszło do śmiertelnego wypadku – na przydrożnych drzewach rozbił się kierowca samochodu terenowego, który chwilę wcześniej wyprzedzał. Miejmy nadzieję, że Zarząd Dróg Powiatowych szybko zareaguje doprowadzając jezdnię do odpowiedniego stanu.

13 komentarzy

 1. Wariatów nie brakuje nie tylko na drogach. Wariat i dziury to podwójne niebezpieczeństwo. Ale co do tego ma dziennikarstwo śledcze RTSK? Owszem w informacji jest sugestia, iż winne wypadkowi są dziury, ale to nie wymagało wplątania w twą narrację ludzi i organizacji. Uszczypliwości podlane sosem politycznym, jak sie domyślam, delikatnie mówiąc, nie miały sensu. Powaga wobec śmierci? Też, ale to juz rzecz indywidualnej wrażliwości. Wobec swojej – nie posiadam 🙂 Innych – bardziej.

 2. Kandydatów na dyrektora szkoły nr 1 było trzech. Jedną z osób,
  była pani pracująca w Z.P.O. Pani ta z kolei jest spokrewniona z dwoma pracownikami szkoły nr 1,między innymi są to osoby które piszą skargi na p. dyrektor.Dziwne jest również to, że pewne osoby chodzą na skargi do Z.P.O.Dyrektor Z.P.O. jest na równorzędnym stanowisku co dyrektorzy szkół i przedszkoli.Wszyscy bezpośrednio podlegają pod Burmistrza.Żaden z byłych jak również obecny dyrektor Z.P.O. nie przyjmuje do pracy w szkole pracowników obsługi.Chodzenie pracowników obsługi na skargi do dyrektora Z.P.O. jest bezpodstawne o czym powinien wiedzieć p.radny któremu również dzieje się krzywda.Chyba myślał, że po wyborze na radnego nie będzie konserwatorem tylko doradcą. A tak na marginesie zgodnie z prawem jak ktoś ma problemy w pracy to zgodnie z prawem sprawę się kieruje do sadu pracy. O czym również powinna wiedzieć panie ze związków zawodowych z Tarnowskich Gór.

 3. Zastanawia mnie fakt, dlaczego Pani dyrektor SP1, dostała funkcję kierowania tą szkoła tylko na rok? Może dlatego, że burmistrz chciał tam wcisnąć kogoś swojego? a może dlatego ,że na tą Panią są wieczne skargi?, i z tego co wiem, to są kolejne skargi na dyrektora SP1.
  Nie siedzę blisko tej sprawy, ale wydaje mi się, że jak obecna Pani dyrektor jest za bardzo konfliktowa, to też się nie dziwię ,że burmistrz nie ma do niej odpowiedniego zaufania, i że jej się nie powierza funkcji dyrektora na maksymalny okres ,jaki może być przydzielony w konkursie.

  1. Szanowny Panie,
   tu nie jest rozpatrywana kwestia konfliktowości bądź nie… argumenty:
   1. powierzenie daje się z uzasadnionych przypadkach. Takich tu nie ma (zarządzenie nadzorcze wojewody śląskiego zmieniające decyzję burmistrza, oraz wyrok sądu),
   2. proszę zadać sobie trud i sprawdzić kto pisze skargi.
   3. Dlaczego ZNP i NSZZ Solidarność wstawiło się po stronie dyrektor szkoły?
   4. Burmistrz ma powierzyć stanowisko – decyzją komisji konkursowej w sklad ktorej wchodzą osoby z UM, kuratorium, zwiazkow zawodowych, rady rodzicow i grona pedagogicznego – to nie jest kwestia zaufania burmistrza, tylko wynik konkursu i burmistrz nie ma prawa uzurpować sobie prawo do podejmowania takich decyzji niezgodnie z prawem.
   5. Czemu nie mowi się o tym, że skoro jest taka konfliktowa to pozostali nauczyciele wysłali pismo do burmistrza popierające ją ?
   6. Przypominam ze pierwsza skarga została wycofana, a komisja rewizyjna przygotowałą projekt uchwały uznający ja za bezzasadną.

   Proponuje zapoznać się z dokumentacją bip’u przed osądami.

  2. A ja jestem blisko tej sprawy, znam ja w szczegółach. Skarg nie było przez 5 lat, burmistrz wystawił jej ocenę wyróżniającą. Skargi zaczęły się w okolicach konkursu. Zresztą ich treść jest mocno naciągana, a urząd dal na nie przyzwolenie. Nie podoba ci się twój szef – napisz skargę, wniosek, anonim czy donos, a trafi na komisję rewizyjna i rada miasta uchwali coś czego sama nie rozumie. W sumie treść nie ważna i tak nikt tego nie weryfikuje. Szef uwalony, ty zadowolony, komisja ma kase, a radni pobawią się w sad (dobrze jak to są twoi koledzy). Proste nie? Zapytaj któregoś radnego czy zapoznał się z dokumentacją. Odpowie jak Wysypol, że nie! Bardzo łatwo zniszczyć człowieka, za łatwo… A co do charakteru dyry, to jak się pracuje z ludźmi, konfliktów nie da się uniknąć – każdy dojrzały człowiek to wie. Nie wytłumacze ci wszystkiego, ale wierz mi ze to jest farsa. Na wszystko są papiery, urząd przedstawia sprawę jednostronnie – korzystają z tego ze maja sile przebicia, jej nie słuchają, papiery z poparciem dla niej przemilczają. Zostaje sad i wielki niesmak…

  3. Jakbyś znał ustawę o oświacie to byś takich głupot o powierzeniu na jeden rok nie wypisywał. Zachęcam do poczytania ustawy tam wszystko jest napisane czarno na białym

  4. z tego co ja wiem, Pani dyrektor z SP1 dostała funkcję kierowania tą szkołą na 1 rok z „rażącym naruszeniem przepisów prawa” przez burmistrza – tak argumentował SĄD, więc jego uzasadnienie (burmistrza) obiektywnie patrząc na tę sprawę dla sądu było nie do przyjęcia.. ale Radni uważają inaczej? prawda Panie dalbert ?

   1. Jeżeli sąd uznał, że powierzenie dyrektorowania w SP1 na 1 rok odbyło się z „rażącym naruszenie prawa”, to o.k. Burmistrz źle uzasadnił, dlaczego powierzył tej Pani funkcję dyrektora tylko na rok, albo inaczej, nie miał podstaw, w tym konkretnym przypadku , na podstawie tych argumentów,(przepisów prawa) którymi dysponował , powierzyć funkcję dyrektora SP1 na tak krótki czas.
    Ja w swoim poprzednim komentarzu, opisałem swoje odczucia, dlaczego funkcja dyrektora SP1 została powierzona tylko na rok,odczucia moje są spowodowane informacjami dotyczącymi skarg na osobę, obecnie zarządzającą powyższą szkołą, nie rozstrzygałem tego pod względem prawnym, co dla sądu i władz miasta jest (powinno być) podstawowym kryterium podejmowania decyzji.

 4. za to śledztwa Kuriera są wręcz genialne… czemu nie napisali nic o tym ze burmistrz przegrał w WSA z wojewodą i ile za to zapłacił ?

 5. Kolejna ofiara reżymu Tobora. Dziennikarze śledczy RTSK są bliscy udowodnienia, że prędki kierowca został namówiony przez Dariusza W. do brawurowej jazdy i wyprzedzania. Skąd mógł wiedzieć, ze nie jest nieśmiertelny w swojej terenówce? Zawsze wyprzedzał na trzeciego i wszyscy frajerzy mu ustępowali.

  1. To niesmaczne co piszesz, nie dowcipne ale niesmaczne. Weź się palnij w łeb, ale nie bierz tego dosłownie. Żenada.

   1. Nie miało być dowcipne. Mam dość wariatów na drogach którym trzeba ustępować. A potem o zmarłych nie mówić źle… Ciekawe dlaczego? Jak pojedziesz samochodem i jakiś kierowca z bożej łaski cię zepchnie do rowu, bo mu się wydaje, że ma lepsze auto inaczej będziesz mówić.
    Żenujące jest pisanie o dziurach na drodze nawiązując do śmiertelnego wypadku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.