RADNI W ROLI SĘDZIÓW

Radni podjęli decyzję „w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie”.

O sprawie tej pisaliśmy w dwóch ostatnich numerach GR, teraz zgadnie z wolą większości członków komisji rewizyjnej rady miasta, dodajmy większości z Inicjatywy Mieszkańców Radzionkowa, ugrupowania burmistrza projekt uchwały trafił pod obrady rady miasta. Wynik był z góry przesądzony – radni IMR uznali skargę za zasadną…Radny Krzysztof Banek  przestrzegał, iż radni nie powinni wchodzić w rolę sędziów, wyrokować jak sąd pracy – większość rządząca na swe sumienia wzięła jednak domniemanie, iż doszło w szkole do naruszenia godności osobistej i dobrego imienia pracowników SP nr1.

Radny Erhard Reiss próbował jeszcze opamiętać radnych: „Moje stanowisko w sprawie jest znane i podtrzymuję je w zupełności. Uważam, że Komisja Rewizyjna powinna była zająć się sprawą tylko na etapie wysłuchania stron, następnie oddalić jako nieuprawniona ze względu na ustawę o systemie oświaty”…

xxx

Atmosfera na sali obrad adekwatna była do wyroku; najpierw, po raz pierwszy bodaj w historii odrodzonego radzionkowskiego samorządu nie przychylono się do prośby gościa – dyrektor Łukawskiej aby przesunąć punkt 18,  w którym rozpatrzenie skargi miałoby nastąpić na znacznie wcześniejszy. Zgłoszony przez radnego Banka wniosek w tej sprawie także został odrzucony, choć, iż dyrektor szkoły spieszyła się do … szkoły, bo tego dnia były wywiadówki.

Nie dano także możliwości Bożenie Łukawskiej „ostatniego słowa” przed głosowaniem a po niezwykle kontrowersyjnej wypowiedzi na jej temat działacza związkowego z Tarnowskich Gór. Nie dano możliwości repliki i sprostowania dyrektor Łukawskiej i innemu nauczycielowi SP nr1, który poczuł się  przez związkowca oczerniony…    

4 komentarze

  1. Miasto ma taką Radę jaką sobie mieszkańcy sami wybrali i o dziwo trwa to już 2 kadencję.Są Tacy co wręcz twierdzą że mają taką władzę na jaką sobie zasłużyli.
    Serdecznie pozdrawiam i proponuję przy kolejnych wyborach,a mniemam że znowu będą nie szafować swoim głosem roztropnie skreślając na listach wyborczych i tych gminnych i tych trochę wyżej i dalej.
    Piotr Żak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.