Urodziny RTSK

22 lutego 1990 roku powstała organizacja, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii Radzionkowa. Organizacja dzięki, której Radzionków trzynaście lat temu odzyskał prawa miejskie utracone w 1975 roku. Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne, bo oczywiście o nim mowa dzisiaj obchodzi swoje 23 urodziny.
sw-wojciech

Towarzystwo jest silnie zakorzenione w tożsamości mieszkańców. To RTSK „wskrzesiła” w mieszkańcach Radzionkowa myśl o samorządności, szerzyła i szerzy wśród mieszkańców historię, tradycję i dorobek poprzednich pokoleń, to RTSK od 23 lat wydaje lokalne czasopismo „Głos Radzionkowski”, to RTSK wydała reprint przedwojennej książki księdza doktora Józefa Knosały „Parafia Radzionkowska”.
Towarzystwo od zawsze służy mieszkańcom i na pierwszym miejscu stawia ich dobro. RTSK od zawsze służy mieszkańcom, a dzięki takim osobom jak m.in. wieloletni przewodniczący Paweł Bomba RTSK zawsze będzie służyć miastu i jego mieszkańcom.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim założycielom, członkom i sympatykom RTSK za wkład jaki włożyli w pracę na rzecz towarzystwa oraz całej radzionkowskiej społeczności.
Dziękujemy również mieszkańcom Naszego miasta za wieloletnie wsparcie, pomoc, poparcie, a także krytyczne uwagi, które sprawiają, że z dnia na dzień stajemy się lepsi i bogatsi w doświadczenie. Równocześnie mamy nadzieję, że będziecie z nami przez kolejne lata naszej działalności i będziecie wspierać RTSK jeszcze w większym stopniu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.