Pierdzionków zdobywa fanów na Facebooku

Na facebooku pojawił się satyryczny anty-fanpage Radzionkowa pod nazwą „Pierdzionków”. Strona nie ma charakteru politycznego, ale w niektórych wpisach powtarza się krytyka rządzących miastem. Istniejąca zaledwie od 28 lutego strona zdobyła już ok. 300 fanów. „Pierdzionków” nie jest w żaden sposób powiązany z RTSK. Wygląda na inicjatywę typowo oddolną i spontaniczną.

W opisie strony widnieje nagłówek: „Kraina mlekiem i miodem płynąca.. nic tylko uciekać!”. Zdjęcie w tle przedstawia panoramę Radzionkowa z perspektywy dworca na Starym końcu, a na drugim planie wybuch bomby atomowej. Do zdjęcia profilowego wykorzystano kadr z filmiku promującego inwestycje w Radzionkowie, na którym burmistrz został obsadzony w roli głównej.

Jeden z tzw. śmiesznych obrazków dodanych na stronie przedstawia motyw ustawki kibicowskiej, który autor przerobił na walkę fanatycznych zwolenników dwóch najpopularniejszych piekarni.

W kolejnym wpisie pojawia się zdjęcie z terenem przeznaczonym na projektowany rynek, na którym autor dokleił Jarosławowi Wrońskiemu (rzecznikowi Urzędu Miasta) twarz Baracka Obamy informując, że zamiast rynku powstanie baza F16. Krytyce został poddany również brak nocnych połączeń autobusowych, który powoduje konieczność chodzenia pieszo ze Stroszka.

Większość wpisów ma ostry charakter, typowy dla portali społecznościowych.
Strona jest adresowana głównie do młodszych odbiorców.

Aktualizacja 11.03

Zaledwie 2 dni od publikacji na rtsk.pl „Pierdzionków” ma 665 fanów i zdobywa popularność w całym województwie. Ma szansę odnieść sukces podobny jak „Wniosek o likwidację Sosnowca”, który zdobył 5.564 fanów.

10 komentarzy

  1. Stronka bardzo fajna,ubawiłam się po pachy ale nie upatrywałabym tutaj żadnych podtekstów politycznych.I niech tak zostanie bo tam gdzie wchodzi polityka zaczyna się wszystko psuć.A krytyka jest potrzebna ale taka która nie zieje nienawiścią tylko rozśmiesza.Przypominam ,że RTSK miało już swoje pięć minut ,rządziło miastem i nie było wszystko OK!!!!!!!

  2. Nareszcie jakaś strona na luz, można się setnie ubawić , fajnie z humorem , bardzo dobry pomysł na spojrzenie pod innym kątem.
    Pozdrowienia dla twórców.
    Piotr Żak

  3. Cóż za sensacja 🙂 W Radzionkowie znalazł się ktoś kto oprócz RTSK nie lubi swojego miasta i podobno nie jest jeszcze członkiem towarzystwa !!! Tą sensacje może chyba przebić już tylko swit focia jakiejś sex bomby lub Bana anka 🙂 Gratulacje ! Widzę, że, od kiedy pan redaktor założył konto na face buce poziom RTSK wkroczył na kolejny level groteski i obciachu 🙂

    1. Nie umiesz czytać… twórcą strony „Pierdzionków” nie jest żaden redaktor rtsk.pl tylko jakiś młody mieszkaniec Radzionkowa, które sam sobie wszystko wymyślił.

  4. haha, prosze was to typowe policzytne i to Wasze, drogie RTSK, przedswiewziecie. Bierzecie przyklad z innych miast i krytykujecie wladze poprzez osmieszanie ją. PR pelna para 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.