RTSK wychodzi z inicjatywą uchwałodawczą – tańsze śmieci

Klub Radnych Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego złożył 20.03.2013 r. projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVII/258/2012 Rady Miasta Radzionków z dnia 27 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności. 

Radni RTSK Piotr Tobór, Erhardt Reiss, Klaudiusz Jania i Krzysztof Banek w projekcie proponują obniżenie dotychczasowych stawek za odbiór odpadów z 15 zł na 12 zł za osobę za odbiór odpadów zmieszanych i obniżenie stawki za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny z  9,80 zł na 7 zł za osobę.

Najbliższa sesja Rady Miasta Radzionków, na którą ww. projekt zostanie wniesiony odbędzie się 28.03.2013 r. o godz. 14.00 w sali sesyjnej UM Radzionków.

3 komentarze

  1. Dlaczego radni tak wysoko postawili poprzeczke cenowa za odpady? tym sposobem umożliwili przedsiębiorcom duze pole manewru ceny. Moze warto było zalożyć niższe stawki?

  2. Każdy pomysł na obniżenie kosztów utrzymania się jest godzien pochwały i aprobaty , aby przeszedł na Radzie Miasta mieszkańcy powinni stawić się na obradach Rady miasta w myśl zasady nic o nas bez nas. Ciekawe dlaczego Radni jako cała Rada działająca przecież w interesie lokalnej społeczności nie wpadła na pomysł obniżenia stawki. Czasami mam wrażenie że Radni realizują własne cele polityczne zapominając o swoich zobowiązaniach względem społeczności. Dziwi mnie osobiście że w tak małej społeczności cele mieszkańców i Rajców nie są zbieżne. Przecież to są nasi sąsiedzi i powinni znać wszystkie bolączki i rozwiązywać je spójnie bez względu na opcje społeczno-polityczne bez specjalnych akcji podpisów itp. a jeśli nie czują naszych problemów to niech powiedzą „sorry” i niech zrezygnują z pełnienia funkcji. Inna sprawa że w tak małej społeczności funkcja Radnego powinna być społeczna – czyli żadnych diet i tym podobnych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.