Dla kogo ulica Księżogórska?

Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat, który zasygnalizowali nam mieszkańcy naszego miasta, a dokładniej lewej strony Górki. Konkretnie chodzi o ruch samochodów ciężarowych na ulicy Księżogórskiej.

Zaniepokojeni mieszkańcy ulic przyległych alarmują, że na nowo oddanej do użytku drodze coraz częściej poruszają się samochody ciężarowe, które w ten sposób skracają sobie drogę na Rojcę poprzez ulicę Księżogórską, Zejera, Marii Dąbrowskiej, aż do ulicy Nieznanego Żołnierza, co negatywnie wpływa na nawierzchnię w/w jezdni, zwiększa ruch, pogarsza bezpieczeństwo oraz generuje hałas na osiedlu domków jednorodzinnych.
Miała miejsce również sytuacja, iż TIR zabłądziwszy wjechał w ulicę prowadzącą do ogródków działkowych, mając następnie ogromny problem z dostaniem się na ulicę Nieznanego Żołnierza.

Dziękujemy mieszkańcom za zasygnalizowanie tej sprawy, którą będziemy monitorować.

xxx

Ulica Księżogórska głównie miała służyć dla mieszkańców Górki, a także osób chcących dotrzeć do obiektów na Księżej Górze oraz jako trasa technologiczna do przewozu roślin z portu lotniczego do ogrodu botanicznego. Wykorzystywanie tej drogi jako przejazdową dla ciężkich samochodów mija się chyba z deklarowaną wcześniej „misją” tejże drogi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.