Nie będzie głosowania za niższymi stawkami opłat za wywóz śmieci? Kolejny pretekst

Władze Rady Miasta wstrzymały projekt opozycji.

Rządząca miastem Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa z burmistrzem na jej czele robi wszystko, by nie dopuścić do debatowania i głosowania nad projektem radnych RTSK w sprawie obniżenia stawek opłat za wywóz śmieci – po 1 lipca br. – przewidującym stawki – 7 i 12 zł zamiast 9,80 i 15 zł.
Tym razem, nie wpisano punktu, w którym radni mieliby procedować nad uchwałą do porządku obrad sesji rady miasta 26 kwietnia br. Pretekstem jest konieczność „sprawdzenie projektu pod względem prawnym”, o co wnioskowali projektodawcy.

To są jawne kpiny, projekt uchwały został wniesiony w terminie, to znaczy na tydzień przed sesją – zaopiniowanie kilku zdaniowego tekstu ma trwać dwa tygodnie!?
Projekt został wniesiony do przewodniczącego rady miasta Dariusza Wysypoła jako do organu rady miasta. Nie bardzo rozumiemy trybu opiniowania prawnego – dokonuje tego burmistrz? Czy w dorozumieniu – jego służby. Jeśli w ciągu 7 dni przewodniczący rady nie jest w stanie spowodować, aby projekt uchwały został zaopiniowany, to może oznaczać nic innego jak to, iż pan przewodniczący sobie nie radzi.
Ale wszyscy wiemy o co tak naprawdę chodzi, chodzi o to, iż burmistrz i jego radni nie chcą niższych stawek, po prostu. I tu nie chodzi o przetarg, chodzi o to, im więcej będziemy za śmieci płacić, tym więcej zostanie w kasie miasta, prawdopodobnie na inne niż śmieciowe cele – może na oczyszczanie. Wtedy na te cele nie będzie trzeba wydawać kasy z budżetu. Przy okazji śmieci sfinansujemy co innego. A kasa jest ważna, za rok wybory…

1 komentarz

  1. Mam wrażenie że w tej sytuacji należałoby wdrożyć procedurę w sprawie referendum o odwołanie Burmistrza i Rady Miasta Radzionkowa , złożenie stosownego wniosku do komisarza wyborczego , aby tego dokonać potrzeba tylko 10-u % podpisów uprawnionych mieszkańców do głosowania . Nudzi mnie już wieczne wymuszanie na Radzie Miasta właściwych decyzji. Może faktycznie wzorem Bytomia , mieszkańcy Radzionkowa powinni się zorganizować , zebranie ok.1300 głosów za referendum nie powinno stanowić żadnego problemu. Bytomską Radę utopiła kropla deszczu ,a Radzionkowską może kubeł śmieci.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.