W ŚRODĘ NOWE STAWKI OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI

Będzie nowela stawek opłat za wywóz śmieci po 1 lipca br. W przyszłą środę, w trybie nadzwyczajnym rada miasta głosować będzie projekt uchwały w sprawie obniżenia stawek do 12,60 i 6,50 złotych – w tym drugim wypadku za śmieci segregowane. Poprzednie stawki, „wzięte z sufitu” wynosiły: 15 i 9,80 złotych.

No stało się jak przewidywaliśmy, radzionkowskie władze pod naciskiem społecznym zdecydowały się na obniżkę opłat. Rozstrzygnięty ostatnio przetarg wyłonił firmę, którą jest firma SPECTRUM – powiązana z REMONDISem, która to będzie wywozić śmieci z naszych posesji. 

Przypominamy, że RTSK proponowało stawki odpowiednio 12 i 7 złotych „nie wzięte z sufitu” ale z rzetelnych wyliczeń na podstawie ogólnodostępnych danych. W związku z tym składaliśmy 3 razy projekty uchwał, które z tych czy innych względów nie były głosowane.
W tym miejscu dziękujemy wszystkim mieszkańcom popierającym ideę zmiany tych stawek. Dziękujemy wszystkim obecnym na naszych spotkaniach informacyjnych oraz indywidualnych konsultacjach. Dziękujemy grupie mieszkańców, która podjęła inicjatywę zbierania podpisów poparcia dla naszego projektu zmiany stawek. Wasza praca nie poszła na marne a Wasze zaangażowanie z pewnością powinno być dalej spożytkowane na rzecz budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego naszej małej ojczyzny. 

Dziękujemy Panu Łukaszowi Bystrzanowskiemu za profesjonalizm i merytoryczne wsparcie w zakresie nowych przepisów śmieciowych, mamy nadzieję, że Pana wiedza i doświadczenie jeszcze nie raz przyda się naszemu miastu. 

To nasz wspólny sukces. Oby takich więcej !

1 komentarz

  1. Lepszy rydz niż nic i tak należy skomentować działania Rady w tym kierunku. Cena za śmieci segregowane jest w tym przypadku ok., natomiast wysokość drugiej opłaty wzbudza we mnie dalszy opór , czyżby nasza biurokracja generowała aż 50% kosztów tzw. śmieciowych , bo jak inaczej to zrozumieć?. Rachunek jest prosty-przed 1 lipca koszt przykładowy oscyluje w granicach 50 zł , to już po tej granicznej dacie ta sama usługa będzie kosztowała 75 zł , czyli 50% drożej(moim życzeniem jest aby na tej Radzie zostały przedstawione konkretne wyliczenia na podstawie których powstały w/w. stawki opłat), prawdą jest że lepiej zapłacić 50% więcej niż 100 , ale w dalszym ciągu sprawa ta mnie bulwersuje i uważam iż zwyżka o 25% byłaby uczciwa i do przyjęcia. Przykładowe 50 zł zamieniłoby się w opłatę 62,50 , a nie w 75 zł którą osobiście uważam za zwykłe naciąganie w imieniu prawa(może zmienię zdanie jeśli otrzymam wskaźniki , wzory lub inne na podstawie których szanowna Rada wyliczyła stawki)a tymczasem pozdrawiam serdecznie zapracowanych dla swojego miasta i mieszkańców Radnych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.