CZY UDA SIĘ ZGRAĆ OCZEKIWANIA LUDZI BEZ WZGLĘDU NA WYBORCZY KALEDARZ?

Wiele razy zastanawiam się z moimi przyjaciółmi ze stowarzyszenia i po ciekawych rozmowach z mieszkańcami – czy to w trakcie mojego dyżuru albo przypadkowego spotkania – jakie faktycznie potrzeby ma nasze miasto, czyli my, ludzie tu mieszkający? I czy przypadkiem struktura ważności spraw, którymi władza się kieruje jest właściwa?  

Potrzeby, którą dodadzą mieszkańcom pewności siebie, poczucia bezpieczeństwa dla siebie i rodziny, najbliższych. Ostatnio rozmawiałem z Panią Hanią, która skarżyła się, że miasto nie robi nic, aby powstawały miejsca pracy a jej zięć mógł utrzymać rodzinę jej córki bez konieczności wyjazdu do Holandii. To jest rzeczywisty problem tego miasta a zarazem potrzeba stworzenia warunków do powstania nowych miejsc pracy ! Z kolei Pan Jurek, który zaczepił mnie ostatnio na targu cieszy się, że buduje się nowy, ale z kolei widzi jak jego córka wychowująca samotnie dziecko boryka się ze znalezieniem mieszkania dla niej i dziecka. To jest rzeczywisty problem tego miasta a zarazem potrzeba stworzenia warunków do powstania kolejnych mieszkań komunalnych! Będę powtarzał uparcie ale uczciwość nakazuje mi przekonać Was, że choć miasto się zmienia to nie zmieniają się warunki socjalne, bezrobocie w mieście rośnie, najwięcej jest bezrobotnych kobiet, wzrasta liczba bezrobotnej młodzieży po ukończonych studiach, którzy najczęściej muszą wyjeżdżać za pracą albo do niej dojeżdżać. Zabezpieczenie zdrowotne dziś stoi pod dużym znakiem zapytania, spółka RAD MED, której w 100% właścicielem jest gmina za wiele od stycznia nie zrewolucjonizowała a trzeba się spieszyć, bo wymagania stawiane przez UE, jeśli chodzi chociażby o miejsce prowadzenia przychodni lekarskiej należy spełnić do końca 2016 r. Koniecznie trzeba budować nowy ośrodek, który powinien już dawno być, wyposażony nie tyle co w nowoczesne sprzęty ale lekarzy specjalistów. Dziś niestety nie da się nawet sprawić aby jeden i drugi gonek przy ul. Norwida został porządnie wykończony a jego mieszkańcy mogli wreszcie normalnie dojechać i dojść do posesji. Trzeba to zmienić! Kampanie reklamowe muszą być ukierunkowane na promocję kapitału ludzkiego jakie jest w radzionkowianach a nie ukazywać zanurzonego po pas w bagnie albo bujającego w obłokach burmistrza.

Baza sportowa dziś w Radzionkowie jest bardzo rozbudowana i cieszy się ogromną popularnością nawet wśród tych nie mieszkających w naszym mieście. Jeśli pytacie co możemy Wam mieszkańcom zaproponować bo już wiele się nie da w tym temacie to odważnie mówię, że jestem za budową miejskiego basenu krytego, który oprócz misji komercyjnej mógłby być wykorzystywany na potrzeby opieki zdrowotnej w celach rehabilitacyjnych oraz dla dzieciaków naszych szkół. Lokalizacji jest kilka, od chociażby miejsca gdzie w ciągłych planach jest stadion, jako jego część, idealnie wbudowany w jedną z trybun, Księża Góra – to naturalne miejsce bo obok kąpieliska otwartego, czy na terenie byłych ogródków jordanowskich, dziś te działki są w posiadaniu przychodni lekarskiej. Model finansowania, środki budżetowe, UE, PPP a może znajdzie się inwestor , rozwiązań jest wiele. Trzeba tylko chcieć… tak uczciwie. Wracając do stadionu to nie uważacie, że coś cicho się o  tym zrobiło?  Jak sądzicie  dlaczego?  Dlatego, że Ruch obecnie  nie gra, czy może już w mieście są inne priorytety ?

Ja tematu nie wrzucam do zamrażarki, wszystko można zrobić, jedynie odpowiednio rozłożyć akcenty a te dla obecnej władzy rozkładają się nie w stosunku do potrzeb i sytuacji gospodarczo – ekonomicznej miasta ale w stosunku do kalendarza wyborczego! Czym zaskoczy nas obecny burmistrz w tej kampanii ?

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.